ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Επεισόδιο με οπαδό στον πάγκο του «τριφυλλιού»!

Επεισόδιο με τη λήξη του α' μέρους στο ματς ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

ΑΕΚΠαναθηναϊκός: Με ένα απρόοπτο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του κυριακάτικου (5/12) ντέρμπι της Super League 1 στο ΟΑΚΑ.

Συγκεκριμένα, με τη λήξη του πρώτου 45λέπτου, ένας οπαδός των γηπεδούχων βρέθηκε στον πάγκο των φιλοξενούμενων!

Η Αστυνομία κινήθηκε άμεσα προς το σημείο και συνέλαβε τον εισβολέα.

Υπενθυμίζεται ότι το AEK – Παναθηναϊκός είχε γκολ μόλις στο 2ο λεπτό.

Από σέντρα του Μοχαμάντι, ο αμαρκάριστος Σιμάνσκι πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Εύκολα κρατούν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική στο πρώτο δεκάλεπτο, προτού ο Παναθηναϊκός ισορροπήσει την κατάσταση.

Η αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων, πάντως, ήταν τραγική στο μεγαλύτερο διάστημα.

Ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι χρειάστηκε σε 2-3 περιπτώσεις, προκειμένου η ομάδα του να διατηρηθεί στη  διεκδίκηση θετικού αποτελέσματος.

Βέβαια, ο Παναθηναϊκός ήταν παντελώς ακίνδυνος επιθετικά, με εξαίρεση

• ένα γύρισμα του Παλάσιος
  • ένα σουτ του Αϊτόρ (στην εκπνοή)

Η ΑΕΚ, χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα, έχει διαφυλάξει το προβάδισμα και δείχνει να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Το περιστατικό, το οποίο έγινε με τη λήξη του ημιχρόνου, χάλασε την όμορφη ατμόσφαιρα που είχαν δημιουργήσει οι οπαδοί των γηπεδούχων στο ΟΑΚΑ.

Να προσθέσουμε ότι με το ξεκίνημα του ντέρμπι οι οργανωμένοι άναψαν δεκάδες καπνογόνα.

Θυμίζουμε ότι ο Αργύρης Γιαννίκης ξεκίνησε με τον Στάνκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, τον Μισελέν δεξιά στην άμυνα, τον Μοχαμάντι αριστερά, τους Βράνιες και Μήτογλου στα στόπερ, τον Σιμόες με τον Σιμάνσκι στον άξονα, τον Μάνταλο δεκάρι, τον Άμραμπατ αριστερά στην επίθεση, τον Γκαρσία δεξιά και τον Αραούχο σέντερ φορ.

Στον πάγκο της ΑΕΚ οι: Τσιντώτας, Ρότα, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Τσούμπερ, Τάνκοβιτς.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς άρχισε με τον Μπρινιόλι στα γκολπόστ, τον Κώτσιρα δεξιά, τον Χουάνκαρ αριστερά, τους Βέλεθ-Σάρλια στο κέντρο της άμυνας, τους Ρούμπεν, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες στον άξονα, τους Αϊτόρ-Παλάσιος στα άκρα και τον Μακέντα στην κορυφή.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Επεισόδιο με οπαδό στον πάγκο του «τριφυλλιού»!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.