Άρης-ΑΕΛ: Το γκολ του Ρόουζ και οι ευκαιρίες των Μαντσίνι, Γκάμα και Σάσα (vids)

Άρης-ΑΕΛ: Δείτε βίντεο με το γκολ του Ρόουζ και τις καλύτερες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου με πρωταγωνιστές τους Μαντσίνι και Γκάμα.

Άρης-ΑΕΛ: Το γκολ του Ρόουζ και οι ευκαιρίες των Μαντσίνι-Γκάμα (vids)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Άρης-ΑΕΛ: Με σκορ 1-0 προηγείται στο ημίχρονο των Θεσσαλών η ομάδα του Άκη Μάντζιου σε παιχνίδι που γίνεται στο «Βικελίδης» στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League. Σκόρερ ο Λίντσεϊ Ρόουζ.

Συγκεκριμένα στο 30′ και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκάμα, ο Τσόσιτς έκανε κατά λάθος την… ασίστ και ο Ρόουζ με το πρώτο φετινό του γκολ έβαλε σε θέση ισχύος την ομάδα του.

Νωρίτερα ο Άρης είχε μεγάλες ευκαιρίες με τους Μαντσίνι στο 11′ και Γκάμα στο 13′ να μην μπορούν να νικήσουν τον Μπάγιτς.

Στο 19ο λεπτό ο Ντάνιελ Μαντσίνι πέρασε εκτός λόγω τραυματισμού, με τον Δημήτρη Μάνο να παίρνει τη θέση του.

Στο 34′ οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 2-0 με ένα εξαιρετικό σουτ του Λούκας Σάσα που αστόχησε για λίγο.

Άρης-ΑΕΛ: Δείτε παρακάτω το γκολ του Ρόουζ και τις καλύτερες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου