Άρης-Απόλλων Σμύρνης: Το αριστοτεχνικό πλασέ του Γκάμα για το 1-0 (vid)

Χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ του Μπρούνο Γκάμα στο 35', ο Άρης προηγείται του Απόλλωνα Σμύρνης στο ημίχρονο με 1-0.

Άρης: Τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία 42 χρόνια μετά
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ του Μπρούνο Γκάμα, απόρροια μια πολύ όμορφης συνεργασίας τριών συνολικά παικτών του Άρη, η ομάδα του Άκη Μάντζιου προηγείται του Απόλλωνα Σμύρνης στο ημίχρονο με 1-0.

Συγκεκριμένα ο Λόπεθ έδωσε στον Μπερτόγλιο ο τελευταίος άδειασε με εξαιρετική ενέργεια τον προσωπικό του αντίπαλο, την κατάλληλη στιγμή «άνοιξε» για τον Γκάμα και εκείνος με αριστοτεχνικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Κότσαρη!

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ μέρους, ο Απόλλωνας έχασε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

Συγκεκριμένα μετά από σέντρα του Φερνάντεθ, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο στην περιοχή Χουχούμη ο οποίος όμως έκανε ένα κάκιστο τελείωμα.

Άρης-Απόλλων Σμύρνης: Δείτε παρακάτω το γκολ των γηπεδούχων και τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία των φιλοξενούμενων