Άρης – Βόλος: 2-0 στο 27′ με Φαμπιάνο και Μπερτόγλιο, ισοφάρισαν σε 2 λεπτά οι Θεσσαλοί!

Φιλική αναμέτρηση στο Βικελίδης δίνουν οι δύο ομάδες με τους κίτρινους να προηγούνται στο 27' με 2-0.

Άρης - Βόλος: Φαμπιάνο Λέισμαν και Φακούντο Μπερτόγλιο πέτυχαν δύο γκολ για την ομάδα του Άκη Μάντζιου.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Άρης – Βόλος: Φαμπιάνο Λέισμαν και Φακούντο Μπερτόγλιο πέτυχαν δύο γκολ για την ομάδα του Άκη Μάντζιου.

Συγκεκριμένα το 1-0 έγινε στο 20′ όταν από εκτέλεση κόρνερ του Γκάμα ο Βραζιλιάνος στόπερ έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 2-0 έγινε επτά λεπτά αργότερα (27′) όταν από την προσπάθεια του Γκάμα η μπάλα έφτασε στον Μπερτόγλιο, ο οποίος θέλησε να παίξει με τον Μάνο, αλλά η παρέμβαση του Μπαρτόλο ευνόησε τον Αργεντινό που πλάσαρε με εξωτερικό φάλτσο για να διπλασιάσει τα τέρματά της ομάδας του.

Κι ενώ ο Άρης έδειχνε «αφεντικό» του ματς, οι Βολιώτες εκμεταλλεύθηκαν τα παιδαριώδη λάθη στην «κίτρινη» άμυνα και κατάφεραν να κάνουν το 2-2 Στο 43′ ο Πουρίτα από μπαλιά του Ρεγκατέν έφυγε στην πλάτη του Λούμορ, πρόλαβε και τον Ντένις και με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για τους Βολιώτες.

Πριν καν συνέλθει ο Άρης δέχθηκε και δεύτερο τέρμα! Ο Ντένις έδωσε δίνει λάθος πρώτη πάσα στον Φαμπιάνο, ο Μπαρτόλο έκλεψε, πλάσαρε και ισοφάρισε σε 2-2 από του πουθενά!

Άρης – Βόλος: Δείτε παρακάτω τα τέσσερα γκολ