Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός Βόλου 4-0: Άνετα

Με άλλη μία νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά του παιχνίδια ο Αστέρας Τρίπολης. Στην πρόβα τζενεράλε τους οι Αρκάδες επιβλήθηκαν με 4-0 του Ολυμπιακού Βόλου. Η διαφορά των δύο ομάδων είναι αισθητή και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά. Ο Αστέρας Τρίπολης μπήκε πολύ καλύτερα, είχε φάσεις με τους Τιλίκα, Μπαράλες και Άλβαρες και στο 32′...

Με άλλη μία νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά του παιχνίδια ο Αστέρας Τρίπολης. Στην πρόβα τζενεράλε τους οι Αρκάδες επιβλήθηκαν με 4-0 του Ολυμπιακού Βόλου.

Η διαφορά των δύο ομάδων είναι αισθητή και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά. Ο Αστέρας Τρίπολης μπήκε πολύ καλύτερα, είχε φάσεις με τους Τιλίκα, Μπαράλες και Άλβαρες και στο 32′ άνοιξε το σκορ. Ο Άλβαρες έκανε σέντρα, η μπάλα κόντραρε, χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Επτά λεπτά αργότερα ο Μπαράλες εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Γκαρσία και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Είχε, πάντως, φάσεις και στα επόμενα λεπτά η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς με τους Μπαράλες και Αλί Μπαμπά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες μπήκαν φορτσάτοι και το… καθάρισαν το παιχνίδι. Από μπαλια του Μουνάφο στο 51′ ο Αλί Μπαμπά με κεφαλιά έκανε το 3-0, ενώ τέσσερα λεπτά μετά από πάσα του Αλάγκμπε ο Μπαράλες διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Οι γηπεδούχοι είχαν φάσεις και στη συνέχεια. Καλύτερες όλων το σουτ του Ορόσκο στο 75′ και η κεφαλιά του Μουνάφο στο 79′.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής (60′ Παπαδόπουλος), Ρούμπεν Γκαρσία (46′ Κώτσιρας), Άλβαρες (60′ Τασουλής), Πέπε Καστάνιο (46′ Χριστόπουλος), Πασαλίδης (60′ Σουάρεθ), Μπόρχα Φερνάντεθ (46′ Μουνάφο), Βαλιέντε (60′ Μπελόκ), Κανελλόπουλος (46′ Αλάγκμπε), Λεό Τιλίκα (60′ Ορόσκο), Σίτο (40′ Αλί Μπαμπά), Μπαράλες(60′ Τζίμας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοφ, Νικολάς ΝταΚάμπο, Γιαννίτσης, Κέρη, Κουτσιανικούλης, Μπουτζίκος, Παπαδημητρίου, Ριζογιάννης, Ρόκας, Αγροδήμος, Σκοπελίτης

Αγωνίστηκαν και οι: Παπακώστας, Τσάνης, Ερνάν, Βασιλούδης, Μαρούδας, Κωνσταντίνου, Κάβουρας, Τσελεπίδης