Κ19 Παναθηναϊκός-Άρης 4-1: «Πράσινος» θρίαμβος

Ακόμα μία ευρεία νίκη για το «τριφύλλι»

Παναθηναϊκός Άρης
Συντάκτης: Μάνος Ανδρουλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος και ο Άρης δεν μπορούσε να κάνει πολλά στο «Γ. Καλαφάτης».

Το «τριφύλλι» επιβλήθηκε 4-1 σε αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της Super League Κ19.

Το παιχνίδι διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση και δυνατό αέρα, όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα.

Στο 4’ ο Σέχου άνοιξε το σκορ με πλασέ και στο 30’ ο Αθανασακόπουλος διπλασίασε το προβάδισμα του «τριφυλλιού».

Στο 49’ ο Ζαγαρίτης και στο 54’ ο Αθανασακόπουλος έχασαν καλές ευκαιρίες, εν αντιθέσει με τους Καλομοίρη (89’) και Σέχου (90’) που έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «πρασίνων».

Ο Παναθηναϊκός χαλάρωσε (λάθος στην άμυνα) και ο Άρης έβαλε το γκολ της τιμής στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ευρεία νίκη για το «τριφύλλι», μετά το 6-0 επί της ΑΕΚ και το 3-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζωγραφάκης, Παλασκώνης, Σαντικάι, Μαυρουδής, Σερπέζης (69’ Σκεντεράι), Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης (85’ Ηλιάδης), Σέχου, Τζαβίδας (74’ Καλομοίρης).