Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Πέναλτι η Ένωση και η ισοφάριση του Άμραμπατ

Ο Νορντίν Άμραμπατ ισοφάρισε σε 1-1 στο Παναθηναϊκός - ΑΕΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Οι «πράσινοι» στα πρώτα λεπτά του αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Αϊτόρ και η Ένωση ισοφάρισε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Νορντίν Άμραμπατ.

Το έψαξαν αρκετά το γκολ οι φιλοξενούμενοι. Είχαν ευκαιρίες για να φτάσουν στο 1-1 και τελικά το κατάφεραν από τη βούλα. Ο Σέρχιο Αραούχο ήταν ο παίκτης που με την κίνησή του το κέρδισε.

Ο Σωκράτης Διούδης ήταν γενικότερα σε κακή μέρα, είχε λανθασμένες αποφάσεις και μία εξ αυτών ήταν και η επιλογή του να βγει εκείνη τη στιγμή. Ο Αραούχο τσίμπησε την μπάλα και ο Έλληνας τερματοφύλακας τον γκρέμισε.

Άξιο αναφοράς ότι όλα ξεκίνησαν από πάσα του Άμραμπατ. Ο ίδιος ανέλαβε και την εκτέλεση του πέναλτι στη συνέχεια. Υπήρξε μία καθυστέρηση για λίγο αφού Διούδης και Αραούχο τραυματίστηκαν. Αμφότεροι έμειναν στον αγωνιστικό χώρο για κάποια λεπτά και στη συνέχεια σηκώθηκαν και παρέμειναν στο γήπεδο.

Άμραμπατ και Τσούμπερ είχαν μία συζήτηση για το ποιος θα το εκτελέσει. Κάπου εκεί παρενέβη ως αρχηγός ο Σιμόες. Τελικά ο Μαροκινός το πήρε πάνω του, σημάδεψε τη δεξιά γωνία του Διούδη και τον νίκησε. Σωστά έπεσε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποσοβήσει το γκολ. Έτσι Παναθηναϊκός και ΑΕΚ πήγαν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Πέναλτι η Ένωση και η ισοφάριση του Άμραμπατ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.