Πανιώνιος-ΑΕΚ: Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Πανιώνιος-ΑΕΚ: Η ΑΕΚ φιλοξενείται στις (19:00) από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και θέλει να κλείσει με νίκες την κανονική περίοδο της Super League.

Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Πανιώνιος ξεκινά στην 11αδα με τους: Κότνικ, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Παπανικολάου, Οικονομίδης, Ρέντζας, Αραμπούλι, Εμμανουηλίδης, Τσιλούλης.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Νίκας, Λυμπεράκης, Γρίβας, Ευαγγέλου, Καμαρά, Αλί, Ρέτσος.

Ο Μάσιμο Καρέρα επιλέγει για το σημερινό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη σύστημα 4-2-3-1 και τους Τσιντώτα στο τέρμα, Παουλίνιο και Χουλτ ακραία μπακ και δίδυμο στα στόπερ Σβάρνα και Λάτσι, ο οποίος θα κάνει το ντεμπούτο του με την Ένωση. Στα χαφ θα παίξουν οι Σιμόες-Σαμπανάτζοβιτς και δεκάρι ο Μάνταλος. Στα άκρα της επίθεσης θα είναι οι Βέρντε (δεξιά), Αλμπάνης (αριστερά) και ο Αραούχο στην κορυφή της επίθεσης.

Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Βασιλαντωνόπουλος, Σιμάνσκι, Κλωναρίδης, Χριστόπουλος και Μαχαίρας.

Τον αγώνα της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη θα διευθύνει ο Στέφανος Ευαγγέλου με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ, Πάγκαλο και τον Παπαπέτρου στο VAR. Ενώ, βοηθός του θα είναι ο Πετρόπουλος.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ: Ο Λεό και οι μεταγραφικές σκέψεις

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Λεό: Ματιές ρίχνει η ΑΕΚ στον Γάλλο φορ (vids)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Δε λέει «όχι» στην πώληση του Μάνταλου