Super League Κ17: Χωρίς… έλεος ο Ολυμπιακός, 9-0 τον Πανιώνιο!

Ακόμα... σκοράρει ο Ολυμπιακός, που σκόρπισε με 9-0 τον Πανιώνιο!

Ο Ολυμπιακός ήταν ασταμάτητος στο παιχνίδι κόντρα στον Πανιώνιο για την 6η αγωνιστική της Superleague Κ17, καθώς πήρε τη νίκη με το εξωπραγματικό 9-0.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 13’ με τον Μοίρα, ενώ στο 20’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν αυτογκόλ για το 2-0.

Στο 23’ και πάλι ο Μοίρας έκανε το 3-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μουζακίτης σκόραρε για το 4-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι ούτε μετά τη διακοπή, καθώς στο 47’ ο Μοίρας ολοκλήρωσε  το χατ τρικ του διαμορφώνοντας το 5-0, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο μπήκαν ακόμη τέσσερα γκολ. Κακακιός στο 80’, Πιστικός στο 85’ και στο 88’ και Μεμέτογλου με πέναλτι στο 90’ διαμόρφωσαν το τελικό 9-0.

Με αυτόν τον τρόπο, οι «ερυθρόλευκοι» παρέμειναν στην κορυφή με 13 βαθμούς, όσους και η ΑΕΚ. Από την άλλη, ο Πανιώνιος είναι ουραγός μαζί με τον Απόλλων Σμύρνης με 3 βαθμούς.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Μακρής, Αρσενίδης (46’ Νίνος), Σαββάκης (46’ Μαυρόπουλος), Πρεκατές, Φίλος, Σταράκης (54’ Μεμέτογλου), Φανάρας (46’ Κακακιός), Αλαφάκης, Μοίρας (54’ Πιστικός), Μουζακίτης, Γατόπουλος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League Κ17: Χωρίς… έλεος ο Ολυμπιακός, 9-0 τον Πανιώνιο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.