Βόλος – Άρης: Το γκολ του Εντιαγέ και οι τρεις αποβολές

Γεμάτο ήταν το πρώτο ημίχρονο στο Βόλος - Άρης

Δεν του έλειψε τίποτα! Το πρώτο 45λεπτο στο ΒόλοςΆρης είχε τα πάντα. Ένα γκολ, ένα δοκάρι, τρεις αποβολές και διακοπή λόγω επεισοδίων στο Πανθεσσαλικό.

Αφού παίχτηκαν τα πρώτα λεπτά, το ματς σταμάτησε λόγω όσων γίνονταν εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη συνέχεια υπήρξε σύρραξη και μεταξύ των παικτών. Έτσι όταν άρχισε και πάλι το παιχνίδι, ο Καραντώνης πήγε στο VAR για να δει τι ακριβώς είχε συμβεί.

Ήταν ξεκάθαρο πως παίκτες είχαν πιαστεί στα χέρια και έπεσαν και ψιλές. Δεν τα είδε όλα ο ρέφερι, αλλά έβγαλε τρεις αποβολές. Από μία σε βασικούς, τους Γκρίλο και Μπερτόγλιο, ενώ την τρίτη είδε ο Μπαριέντος. Ο Ουρουγουανός βρισκόταν στον πάγκο.

Από εκεί και πέρα, ο Άρης ήταν εκείνος που προηγήθηκε στο σκορ. Ακριβώς πριν από αυτό, όμως, ο Βόλος είχε δοκάρι με τον Φαν Βέερτ. Πρώτα, λοιπόν, ο Ολλανδός βρήκε με πλασέ τη δεξιά δοκό του Κουέστα και αμέσως μετά ο Εντιαγέ έκανε το 0-1.  Ο Αφρικανός χαφ έκανε το 1-2 με τον Ματέο Γκαρσία, μπήκε περιοχή και νίκησε τον Κότνικ πετυχαίνοντας έτσι το δεύτερο του τέρμα από τη στιγμή που ήρθε στην Ελλάδα. Είχε ανοίξει λογαριασμό στο 5-1 επί του Παναιτωλικού. Αυτό ήταν και το καλύτερο ματς των «κίτρινων» έως τώρα μέσα στη σεζόν.

Οι φάσεις του πρώτου ημιχρόνου στο Βόλος – Άρης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – Άρης: Το γκολ του Εντιαγέ και οι τρεις αποβολές», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.