SUPER LEAGUE 2

Επιασε στην τέταρτη θέση την Δόξα ο Κισσαμικός

Με 2-1 επικράτησαν οι Χανιώτες των «Μαυραετών», με το σκορ να διαμορφώνεται στο Β΄ημίχρονο

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Football League έπιασε ο Κισσαμικός την Δόξα Δράμας, μετά τη νίκη του με 2-1.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη ήταν ανώτερη στο Β΄ημίχρονο οπότε και διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Στο 53΄ο Χαλκιαδάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βούρα ενώ με τον ίδιο τρόπο στο 70΄ο Ξύδας διπλασίασε τα τέρματα για τους Χανιώτες. Το μόνο που κατάφερε η Δόξα ήταν να μειώσει στο 74΄με ατομική προσπάθεια του Αρναρέλλη.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Λεμονής, Ξύδας (83΄Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης (67΄Σάλιακας), Λέο (83’ Τόλι).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Νίκος Κωστένογλου): Βούρας, Σιώπης, Πεταυράκης, Όστοϊτς (70΄Καπνίδης), Ντιμιτρόφσκι, Γουνδουλάκης, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά, Τζόκιτς (54΄Βιτλής), Κάσες (46΄Κάσες), Κουσκουνάς.