SUPER LEAGUE 2

Φεράντο: «Να συνεχίσουμε με την ίδια νοοτροπία»

Ο προπονητής του Βόλου ΝΠΣ κράτησε χαμηλούς τόνους, παρά το 7-0 επί του Καραϊσκάκη!

Καταιγιστικός ήταν ο Βόλος ΝΠΣ στην πρεμιέρα, αφού επικράτησε 7-0 του Καραϊσκάκη, αλλά ο Χουάν Φεράντο προτίμησε να κρατήσει χαμηλούς τόνους.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε:

«Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καθαρές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από 12-15 λεπτά ο Καραϊσκάκης είχε δύο τρεις ευκαιρίες. Είμαι χαρούμενος, γιατί η ομάδα προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Και στην άμυνα και στην επίθεση πήγαμε πολύ καλά, αλλά είναι μόνο το πρώτο παιχνίδι.

Πρέπει να συνεχίσουμε με την ίδια νοοτροπία. Είμαι χαρούμενος, γιατί οι φίλαθλοί μας ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι. Τώρα πρέπει να δούμε τη Λαμία που θα είναι σαν τελικός για εμάς στο Κύπελλο».

Από την πλευρά του ο ποδοσφαιριστής των νεοφώτιστων Βασίλης Μάντζης ανέφερε:

«Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, γιατί ξεκινήσαμε με νίκη το πρωτάθλημα. Στόχος μας είναι η νίκη σε κάθε παιχνίδι. Το περιμέναμε πολύ καιρό και τώρα πρέπει να διαχειριστούμε αυτή τη νίκη και αυτό το μεγάλο σκορ για να πάμε στο επόμενο με τη Λαμία και μετά με τη Δόξα Δράμας. Κοιτάμε παιχνίδι – παιχνίδι. Συγχαρητήρια σε όλους. Κοιτάμε μόνο μπροστά».

Σε ερώτηση για τους στόχους του ίδιου, απάντησε:

«Θέλω να καθιερωθώ μέσα από την ομάδα και να γίνομαι καλύτερος σε κάθε παιχνίδι».

Football League: Εντυπωσιακό διπλό της Δόξας, αγχωτική νίκη για Ηρακλή, 7άρα ο Βόλος

Τον έφαγαν τα ξενύχτια και το ΚΙΝΟ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φεράντο: «Να συνεχίσουμε με την ίδια νοοτροπία»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.