SUPER LEAGUE 2

Φεράντο: «Το μυαλό μας στα Τρίκαλα

Ως ένα παιχνίδι διαφήμιση χαρακτήρισε ο Χουάν Φεράντο αυτό με τον Εργοτέλη.

Ο τεχνικός του Βόλου αναφέρθηκε στα δύο ημίχρονα που είχε η ομάδα του, με αποτέλεσμα να χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια της.

Τέλος, ο Ισπανός προπονητή τόνισε πως άπαντες ξεχνάνε το παιχνίδι με τον Εργοτέλη και στρέφουν την προσοχή τους στο ματς με τα Τρίκαλα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του

«Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. Τέτοια παιχνίδια είναι καλό να γίνονται για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο, ευκαιρίες, είχαμε καλό πρέσινγκ. Δεν είχαμε ένα καθαρό σκορ, ήταν μόνο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος από εμάς. Είχε δύο, τρεις καλές ευκαιρίες.

Τώρα το μυαλό μας είναι στα Τρίκαλα. Καλή επιτυχία στον Εργοτέλη.

Για εμάς το πιο σημαντικό είναι το μέλλον και αυτό είναι το ματς με τον ΑΟ Τρίκαλα».