SUPER LEAGUE 2

ΟΦ Ιεράπετρας: «Φωνές» για την διαιτησία με τον Ιωνικό – Υπόνοιες για διπλά… αέρα (vid)

Ο ΟΦ Ιεράπετρας αμφισβήτησε «διπλά» της 16ης αγωνιστικής και με τον Τίμο Καβακά εκτόξευσαν «βέλη» κατά του διαιτητή Μαχαίρα.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας άφησε υπόνοιες για «διπλά» της 16ης αγωνιστικής, με τον Τίμο Καβακά να εκτοξεύει «βέλη» κατά του διαιτητή Μαχαίρα.

Έξαλλοι με τον Αθηναίο διαιτητή Μαχαίρα είναι στον ΟΦ Ιεράπετρας μετά την ήττα από τον Ιωνικό με 2-1.

Η διοίκηση, μάλιστα, άφησε υπόνοιες για «διπλά» ομάδων σε έδρες αντιπάλων που διεκδικούν πρωτάθλημα και έκανε λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος.

Όπως σημείωσε: «Την ίδια ώρα που οι παίκτες του ΟΦΙ δίνουν την ψυχή τους στο γήπεδο, βλέπουμε όχι μόνο διαιτητικά λάθη να του αλλοιώνουν τα αποτελέσματα αλλά και τις άλλες ομάδες που διεκδικούν την παραμονή τους να περνούν αέρα από τις έδρες ομάδων που… διεκδικούν πρωτάθλημα».

Ο τεχνικός Τίμος Καβακάς δήλωσε:

«Μας μένει μια πικρία για το αποτέλεσμα. Σ’ αυτό μπορεί να είμαστε υπεύθυνοι και εμείς. Καθοριστικό ρόλο, όμως έπαιξαν άλλοι παράγοντες. Οι φοβίες που είχαμε εξ αρχής επαληθεύτηκαν σε μέγιστο βαθμό.

Η ομάδα μας παρουσιάζεται βελτιωμένη στα τελευταία παιχνίδια. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και «πληρώσαμε» ένα λαθάκι. Στο δεύτερο νομίζω ότι τον καλό ρυθμό που δώσαμε, την κατοχή, τη δημιουργία, τις χαμένες ευκαιρίες, το γκολ που πετύχαμε, ήμασταν σε μία φάση να προηγηθούμε και να τελειώσουμε το ματς, σε ένα καίριο σημείο δεν μας δόθηκε ένα πεντακάθαρο πέναλτι. Μόνο ο κύριος Μαχαίρας δεν το είδε.

Θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί τι θα πούμε. Όλοι είμαστε εν βρασμώ για τον συγκεκριμένο κύριο και δεν θα ήθελα να επεκταθώ. Είναι υποχρεωμένη να το κάνει μετά το σημερινό η διοίκησή μας. Σε ένα ημίχρονο που είχαμε καθολική υπεροχή, χωρίς ίχνος ευκαιρίας από τον αντίπαλο, δεχτήκαμε πάλι ένα γκολ που δεν πρέπει να δεχόμαστε. Μοιραία ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.

Αντιμετωπίζαμε πολλά προβλήματα με απουσίες, με τιμωρημένο παίκτη. Στο τελευταίο 15λεπτο παρουσιάστηκε ένα σημαντικό πρόβλημα του Κούστα. Παρόλα αυτά, συγχαρητήρια και μπράβο. Με τέτοιο πάθος, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο που η ομάδα μας έπαιξε εκπληκτικό ποδόσφαιρο, μας μένει η πικρία ότι δεν πήραμε κάτι. Θα έπρεπε να πάρουμε κάτι. Να συνεχίσουμε. Να ξεκουραστούμε, γιατί ήταν επίπονη εβδομάδα».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΟΦ Ιεράπετρας: «Φωνές» για την διαιτησία με τον Ιωνικό – Υπόνοιες για διπλά… αέρα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.