SUPER LEAGUE 2

Οφρυδόπουλος: «Μας κόστισαν τα ατομικά λάθη»

Ο τεχνικός της Παναχαϊκής εστίασε στο τι έφταιξε για την ήττα της ομάδας του

Στα ατομικά λάθη των παικτών του απέδωσε την ήττα (2-0) από την Δόξα Δράμας ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος, τονίζοντας παράλληλα πως η Παναχαϊκή πρέπει να στρέψει άμεσα το ενδιαφέρον της στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ.

«Συγχαρητήρια στη Δόξα για τη νίκη της. Εμείς, αν και μέχρι πέντε λεπτά πριν το γκολ ξεκινήσαμε καλά, φτάσαμε δύο φορές στην περιοχή της Δόξας με αξιώσεις, όμως δύο ατομικά λάθη μας κόστισαν το παιχνίδι, όπως έγινε και σε προηγούμενα παιχνίδια που έχουμε χάσει ή έχουμε φέρει ισοπαλία, π.χ με τον Άρη.

Μετά το 40′ αλλάξαμε τον σχηματισμό μας, παίξαμε με δύο φορ και πατήσαμε καλύτερα στο γήπεδο. Προσπαθήσαμε μέχρι το τέλος του αγώνα να παίξουμε ποδόσφαιρο. Τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο με το 2-0 πίστευα ότι η ομάδα μας μπορούσε να το γυρίσει.

Πιστεύω ότι η Δόξα ήταν σε παθητικό ρόλο στο δεύτερο ημίχρονο. Εμείς χάσαμε τρεις ευκαιρίες, είχαμε προϋποθέσεις για να μειώσουμε το σκορ ή τουλάχιστον να πάρουμε ό,τι μπορούσαμε από το παιχνίδι, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Σήμερα αγωνίστηκαν πολλά νέα παιδιά και έδειξαν ότι μπορούμε να στηριζόμαστε πάνω σε αυτά. Αυτό ήταν και το μεγάλο κέρδος της ομάδας μας. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας και ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας που μας ακολούθησαν μέχρι εδώ στη Δράμα.

Τώρα επικεντρωνόμαστε στο επόμενο παιχνίδι με τον ΟΦΗ στην Πάτρα. Η Παναχαϊκή έδειξε ότι είναι μια καλή ομάδα που παίζει ποδόσφαιρο και δεν είμαστε ευχαριστημένοι σήμερα, γιατί από κάποια λάθη χάσαμε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να είμαστε μέσα μέχρι το τέλος», ανάφερε ο Οφρυδόπουλος».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Οφρυδόπουλος: «Μας κόστισαν τα ατομικά λάθη»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.