SUPER LEAGUE 2

Πλατανιάς-Αιγινιακός 3-0: Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο

Με γκολ των Τσαμούρη, Μπιανκόνι και Καραγκούνη οι Χανιώτες έκαμψαν την αντίσταση της ομάδας από την Πιερία

Χάρη σε μία επιβλητική εμφάνιση στο β’ μέρος, ο Πλατανιάς επικράτησε με 3-0 του Αιγινιακού.

Στο 66′, ο Ποζατζίδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Τσαμούρης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Έντεκα λεπτά ο Τσακμάκης σέρβιρε για τον Μπιανκόνι που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 88′ ο Παπανικολάου σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 90′ ο Καραγκούνης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Καραγκούνης, Παπανικολάου (63′ Στ. Ποζατζίδης), Μάικιτς, Μπιανκόνι, Νίλι, Λάζιτς (75′ Τσακμάκης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Σ. Τοπαλίδης (74′ Γιαλαμούδης), Πετρούσης, Ζήσης (81′ Στάνιτς), Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Πιαστόπουλος, Κούστα (63′ Τσολακίδης), Παπαδόπουλος.

Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας: Αναβολή λόγω χιονιού

Σπανός: Έξαλλος με την εικόνα στο πρώτο ημίχρονο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πλατανιάς-Αιγινιακός 3-0: Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.