SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 2ος όμιλος: «Κλοπή» στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟ Β’ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 - 2ος όμιλος: Μια τελική και διπλό στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός Β'! Σβηστά ο Λεβαδειακός, νέα γκέλα η Καλλιθέα.

Super League 2 – 2ος όμιλος: Ρεβάνς για την ήττα στη Λεωφόρο ο ΠΑΟ Β‘ κόντρα στην ΑΕΚ Β΄στο ΟΑΚΑ. Εύκολα ο Λεβαδειακός, στις καθυστερήσεις το Αιγάλεω, νέα ήττα εντός για Καλλιθέα.

19η αγωνιστική και για τον 2ο όμιλο της Super League 2. Ο Παναθηναϊκός Β’ πέρασε (0-1) από το ΟΑΚΑ κόντρα στην ΑΕΚ Β’, εύκολα τον Διαγόρα ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός, στις καθυστερήσεις το τρίποντο το Αιγάλεω. Έχασε πάλι εντός η Καλλιθέα, διπλό κόντρα στην πρώην του ο Κώστας Βελιτζέλος με Βλαχιώτη μέσα στη Ρόδο.

Η AEK B’ είχε τις ευκαιρίες στο ΟΑΚΑ, είχε και δοκάρι, αλλά ο Παναθηναϊκός Β’ πήρε τη νικη (1-0) στο ΟΑΚΑ και τη ρεβάνς για την ήττα στο ματς του πρώτου γύρου στο «Α. Νικολαϊδης». Μια τελική στο ματς οι «πράσινοι» με τον Τσιριγώτη να εκμεταλλεύεται το λάθος του Γιαννούτσου και να σκοράρει στο 78′

Με γκολ του Αρναρέλλη στο 90+8′ με απευθείας φάουλ, η νίκη του Αιγάλεω κόντρα στη Ζάκυνθο (2-1). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τριμμάτη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους νησιώτες να ισοφαρίζουν προσωρινά στο 57′ με εύστοχο πέναλτι του Τσιμέλι!

Στο ρελαντί ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός, 4-0 τον Διαγόρα, με το παιχνίδι να τελειώνει από το πρώτο ημίωρο, αφού σε εκείνο το χρονικό σημείο το σκορ ήταν στο 2-0 με τέρματα των Συμελίδη και Κωνσταντινίδη. Άλλα δύο στην επανάληψη με Λινάρδο, κόντρα στην πρώην ομάδα του (65′) και Μυτίδη (89′) για το τελικό 4-0!

Νίκη κόντρα στην πρώην ομάδα του για τον Kώστα Βελιτζέλο. Ο Αστέρας Βλαχιώτη μετά από διαδοχικά ανεπιτυχή αποτελέσματα, επέστεψε στις νίκες επικρατώντας 1-0 μέσα στη Ρόδο, της ομώνυμης ομάδας.

Βήμα παραμονής η Επισκοπή, επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη με γκολ του Ταρσίσιο.

Δεν εκμεταλλεύεται την έδρα της στα τελευταία ματς η Καλλιθέα. Νέα εντός έδρας ήττα για τους γαλάζιους (1-2) από τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν και τα τρία τέρματα της αναμέτρησης με την Κρητική ομάδα να προηγείται στο 53ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μεσιδόρο, να τα διπλασιάζει με τον Νεκούλ και τον Μουνιέ απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις.

Η Κηφισιά είχε δοκάρι και χαμένο πέναλτι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με τον Καραϊσκάκη Άρτας να φεύγει με το βαθμό (0-0) από την Καισαριανή.

Ρεπό: Καλαμάτα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2ος όμιλος: «Κλοπή» στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟ Β’ – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!