SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 2oς όμιλος: Την έκανε τη «ζημιά» ο Εργοτέλης – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 - 2oς όμιλος: 2-0 την Καλαμάτα ο Εργοτέλης, αφήνοντας στο -6 τους Μεσσήνιους από την κορυφή. Δεύτερη η Καλλιθέα που νίκησε 3-0 τον Ηρόδοτο.

Super League 2 – 2oς όμιλος: Έχασε έδαφος η Καλαμάτα, την προσπέρασε η Καλλιθέα, εφιαλτικό μεσημέρι για τη Ρόδο στη Ζάκυνθο!

Με εύστοχο πέναλτι του Κόνραντ στο 10′ ο Εργοτέλης προηγήθηκε νωρίς και παρά την… ανεμική υπεροχή των ποδοσφαιριστών της Καλαμάτας, κράτησε εύκολα το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Μεσσήνιοι είχαν και πάλι την πρωτοβουλία στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το γκολ, το πέτυχε ο Εργοτέλης με μια εξαιρετική ψηλοκρεμαστή του Μπουτσάκη στο 80′! Νίκη (2-0) για τους Κρητικούς, με την «Μαύρη Θύελλα» να είναι πλέον στο -6 από τον Λεβαδειακό.

Ο Μαρουκάκης πήρε από το χέρι την Καλλιθέα και με δύο δικά του γκολ (70′, 74′) σε ένα πεντάλεπτο, άνοιξε ο δρόμος για τη νίκη της Καλλιθέας (3-0) κόντρα στον Ηρόδοτο που σε συνδυασμό με την ήττα της Καλαμάτας, την ανεβάζει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το τελικό 3-0 ο Ιωάννου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λιακάδα στη Ζάκυνθο, αλλά «βροχή» τα γκολ! Η ουραγός ομώνυμη ομάδα σκόρπισε την παραπαίουσα Ρόδο, επικρατώντας 5-0, με τα τρία πρώτα να μπαίνουν, πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης! Στο 8′ ο Μπαζάν στο 26′ ο Σούρμπης και στο 28′ ο Καλλιβωκάς οι σκόρερ, με τους γηπεδούχους να έχουν και δοκάρι με τον Νικολακόπουλο στο 35′! Ο… εφιάλτης για τα «Ελάφια» συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο. Και τέταρτο γκολ για την ομάδα του Ιονίου, στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (47′), με τον Τσιμέλι, με τον Νικολακόπουλο να κάνει το τελικό 5-0 στο 69΄!

Nτέρμπι όμορων νομών στα Χανιά, με την ομώνυμη ομάδα να αντιμετωπιζει την Επισκοπή. Πιο επιθετικοί οι γηπεδούχοι, αλλά χωρίς να κάνουν μεγάλες ευκαιρίες. Η λύτρωση (1-0) για τα «Δελφίνια» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Κολλά!

Το γκολ του Τετέι στο 18′ έβαλε μπροστά στο σκορ την Κηφισιά στη Ρόδο κόντρα στον Διαγόρα. Παρά τις αρκετές ελλείψεις βασικών της ποδοσφαιριστών, η ομάδα των Βορείων προαστίων, πέτυχε και δεύτερο γκολ πάλι με τον Τετέι στο 56′ φτάνοντας στη νίκη (2-0) απέναντι στους Ροδίτες που δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς, παραμένοντας χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

super league βαθμολογια 2ος ομιλος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2oς όμιλος: Την έκανε τη «ζημιά» ο Εργοτέλης – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!