Βραζιλία: Τι τα ήθελε τα τσαλιμάκια στο 4-0; Μεγάλη σύρραξη μεταξύ των παικτών! (vid)

Τα... κολπάκια του Άντσον στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης Κορίνθιανς-Σάντος έφεραν μεγάλη ένταση.

Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Βραζιλία: Το σκορ είναι στο 4-0 στις καθυστερήσεις. Η ψυχολογία της ομάδας που χάνει, στα τάρταρα. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για αγώνα Κυπέλλου. Έτσι, ορισμένα… κολπάκια έφεραν μεγάλη ένταση.

Η Κορίνθιανς λοιπόν υποδέχθηκε τη Σάντος στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου.

Με το παιχνίδι να βαδίζει προς το φινάλε του, ο Βραζιλιάνος άσος των γηπεδούχων, Άντσον, ξεκινά τα τσαλιμάκια μπροστά στους αντιπάλους του, οι οποίοι δεν τον πιέζουν ιδιαίτερα.

Εκείνος ωστόσο δε σταματά, με αποτέλεσμα αρχικά να του γίνεται φάουλ και εν συνεχεία δύο αντίπαλοι παίκτες να του ζητούν το λόγο. Όπως ήταν λογικό, οι συμπαίκτες του έτρεξαν να τον υπερασπιστούν, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μεγάλη σύρραξη εντός αγωνιστικού χώρου.