WORLD FOOTBALL

Έναν βαθμό πριν το… 13άρι η ΜΠΑΤΕ

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Ντιναμό Μπρεστ

Η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ χρειάζεται μόλις έναν βαθμό στις εναπομείνασες τέσσερις αγωνιστικές για να κατακτήσει το 13ο διαδοχικό πρωτάθλημα Λευκορωσίας.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Ντιναμό Μπρεστ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Πάβελ Σαβίτσκι στο 13ο λεπτό.

Ο Γιάχορ Φιλιπένκο ισοφάρισε στο 49’, ο Μάκσιμ Σκάβις ανέτρεψε τα δεδομένα στο 87’ και ο Ίγκορ Στάσεβιτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έναν βαθμό πριν το… 13άρι η ΜΠΑΤΕ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.