WORLD FOOTBALL

Ιμπραΐμοβιτς: «Εγώ είμαι το MLS»

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκλεψε για άλλη μια φορά τις εντυπώσεις με δήλωσή του μετά τη νίκη των Λος Άντζελες Γκάλαξι επί της Χιούστον Ντάιναμο. Η ομάδα τους Λος Άντζελες πήρε τη νίκη με 2-1, με τον Σουηδό επιθετικό να ανοίγει το σκορ στο 31ο λεπτό με πέναλτι. Με τον ίδιο τρόπο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το...

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκλεψε για άλλη μια φορά τις εντυπώσεις με δήλωσή του μετά τη νίκη των Λος Άντζελες Γκάλαξι επί της Χιούστον Ντάιναμο.

Η ομάδα τους Λος Άντζελες πήρε τη νίκη με 2-1, με τον Σουηδό επιθετικό να ανοίγει το σκορ στο 31ο λεπτό με πέναλτι.

Με τον ίδιο τρόπο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 53’, με τον Ζλάταν να εκφράζει την αντίθεσή του για τη μη χρήση του VAR.

«Είναι λογικό να κάνει λάθος ένας διαιτητής, αλλά υπάρχει κι ένας άλλος που βλέπει το ριπλέι και τον ενημερώνει. Κι εμείς είδαμε ότι ήταν εκτός περιοχής… Δεν θέλω να μακρηγορήσω για το περιστατικό και να του δώσω έκταση γιατί μπορεί και να με τιμωρήσει το MLS. Αλλά εγώ είμαι το MLS, οπότε μην ανησυχείτε», είπε χαρακτηριστικά.

Οι Γκάλαξι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με σκορ 2-1, καθώς ο Πολέντα στο 88′ λύτρωσε την ομάδα του.

Με αυτόν τον τρόπο η ομάδα του Γκιγιέρμο Σελότο έφτασε τις 5 διαδοχικές νίκες και 6 στα 7 τελευταία παιχνίδια.

Πλέον βρίσκεται στην 2η θέση της δυτικής περιφέρειας με 18 βαθμούς ύστερα από 7 παιχνίδια.

Επόμενη υποχρέωση είναι το εκτός έδρας ματς με την Μινεσότα τα ξημερώματα της Πέμπτης (28/4).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ιμπραΐμοβιτς: «Εγώ είμαι το MLS»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.