WORLD FOOTBALL

Κολομβία – Ουρουγουάη 0-3: «Καθάρισαν» Καβάνι και Σουάρες (vid)

Κολομβία – Ουρουγουάη 0-3: Επιβλητικό το πέρασμα της παρέας τους Λουίς Σουάρεθ από την έδρα των Κολομβιανών, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Η Ουρουγουάη άνοιξε το σκορ μόλις από το 5ο λεπτό με τον Καβάνι, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με το αποτέλεσμα στο 0-1. Λίγο μετά...

Κολομβία - Ουρουγουάη 0-3: «Καθάρισαν» Καβάνι και Σουάρες (vid)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Κολομβία – Ουρουγουάη 0-3: Επιβλητικό το πέρασμα της παρέας τους Λουίς Σουάρεθ από την έδρα των Κολομβιανών, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022.

Η Ουρουγουάη άνοιξε το σκορ μόλις από το 5ο λεπτό με τον Καβάνι, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με το αποτέλεσμα στο 0-1.

Λίγο μετά την έναρξη του Β’ μέρους ο Λουίς Σουάρεθ έκανε το 0-2 με εκτέλεση πέναλτι, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ντάργουιν Νούνιες στο 73′ με φοβερό μακρινό σουτ.

Στους 6 βαθμούς πλέον οι Ουρουγουανοί σε τρία παιχνίδια που βρίσκονται στην 4η θέση, μαζί με Εκουαδόρ και Βραζιλία, με την τελευταία να έχει όμως ματς λιγότερο.

Στους 4 βαθμούς οι Κολομβιανοί (στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μίνα) σε τρεις αγώνες επίσης.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

Πέμπτη 12/11
Βολιβία – Εκουαδόρ 2-3 (37′ Άρσε, 60′ Μορένο – 46′ Καϊσέδο, 55′ Μένα, 88′ πέν. Γκρουέσο)