WORLD FOOTBALL

Κράσνονταρ – Ρούμπιν Καζάν 1-0: Μπήκε αλλαγή ο Μπεργκ

Νίκησε μετά την Πόρτο...

Κράσνονταρ – Ρούμπιν Καζάν 1-0: Λίγες ημέρες μετά από την ήττα της από την Πόρτο, η Κράσνονταρ νίκησε τη Ρούμπιν Καζάν με 1-0. Έτσι η ρώσικη ομάδα θα πάει με άλλη ψυχολογία μέσα στην εβδομάδα στην Πορτογαλία για τη ρεβάνς με την Πόρτο. Ματς στο οποίο θα κριθεί και ποια ομάδα θα είναι στα πλέι οφ του Champions League.

Οι Πορτογάλοι έχουν το προβάδισμα έχοντας νικήσει με 1-0 στη Ρωσία. Όπως και ο Ολυμπιακός έχει το δικό του προβάδισμα έναντι της Μπασακσεχίρ μετά το 1-0 στην Τουρκία.

Στο πρωτάθλημά της η Κράσνονταρ τα πάει μια χαρά, παίρνοντας τη νίκη στο ντέρμπι με την Ρούμπιν. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ιβάν Ιγκνατίεφ στο 17ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45+2′, η Κράσνονταρ έμεινε με δέκα παίκτες. Εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γιούνες Νάμλι.

Παρά το γεγονός ότι η Κράσνονταρ αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με λιγότερο παίκτη, κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα. Το 1-0 έμεινε έμεινε μέχρι το τέλος, παρά την πίεση της Ρούμπιν και έτσι πήρε τη νίκη στο γήπεδό της.

Όσον αφορά τον Μάρκους Μπεργκ, ο Σουηδός επιθετικός μπήκε ως αλλαγή αντί του σκόρερ. Να σημειωθεί πως ο Μπεργκ είχε αγωνιστεί ως βασικός στο ματς με την Πόρτο. Στην ήττα των Ρώσων μέσα στο γήπεδό τους με 1-0. Να σημειωθεί πως η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την Τρίτη, την ίδια ημέρα που θα αγωνιστεί και ο Ολυμπιακός.

Κράσνονταρ: Σαφόνοφ, Πετρόφ, Μαρτίνοβιτς, Σπάγιτς, Στότσκι, Καμπελά, Καμπόλοφ, Ντε Βιλχένα, Βάντερσον, Ιγκνατίεφ, Νάμλι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ραμίρες, Μπεργκ, Σουλεϊμάνοφ.

Ρουμπίν Καζάν: Ντιούπιν, Νταντσένκο, Ουρέμοβιτς, Σορόκιν, Στεπάνοφ, Κονοβάλοφ, Κβαρατσχέλια, Ποντμπεργιόζκιν, Μπασκίροφ, Νταβιτασβίλι, Κγιάρτανσον, ενώ έπαιξαν και οι Μαρκόφ, Μακάροφ, Ακμπάσεφ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κράσνονταρ – Ρούμπιν Καζάν 1-0: Μπήκε αλλαγή ο Μπεργκ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.