WORLD FOOTBALL

Λουτσέσκου: Έκανε το treble με την Αλ Χιλάλ! (vid)

Η Αλ Χιλάλ του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε στον μεγάλο τελικό του King’s Cup 2-1 της Αλ Νασρ, πανηγυρίζοντας το treble.  Μετά το Champions League Ασίας και το πρωτάθλημα Σαουδικής Αραβίας η ομάδα του πρώην τεχνικού του ΠΑΟΚ και της Ξάνθης κατέκτησε και το King’s Cup. Ο Γιανγκ Χιουν Σου άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό...

Η Αλ Χιλάλ του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε στον μεγάλο τελικό του King’s Cup 2-1 της Αλ Νασρ, πανηγυρίζοντας το treble.

Μετά το Champions League Ασίας και το πρωτάθλημα Σαουδικής Αραβίας η ομάδα του πρώην τεχνικού του ΠΑΟΚ και της Ξάνθης κατέκτησε και το King’s Cup.

Ο Γιανγκ Χιουν Σου άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και ο πολύπειρος Μπαφετιμπί Γκομίς με εκτέλεση πέναλτι πριν το ημίχρονο του αγώνα διεύρυνε το προβάδισμα της Αλ Χιλάλ.

Η Αλ Νασρ μείωσε με τον Αϊμάν Γιαχία στο 71’ σε 2-1, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης μέχρι το τέλους του αγώνα.

Ο Λουτσέσκου που ξεπέρασε την περιπέτεια με τον κορονοϊό έφτασε τους εννέα τίτλους στην προπονητική του καριέρα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λουτσέσκου: Έκανε το treble με την Αλ Χιλάλ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.