WORLD FOOTBALL

Μπεργκ: «Ο διαιτητής υποσχέθηκε να μας δώσει πέναλτι»! (vid)

Ο Σουηδός αποκάλυψε διάλογο που είχε με τον διαιτητή του αγώνα Τουρκία – Σουηδία, στο ημίχρονο

Μια δήλωση του Μάρκους Μπεργκ μετά το τέλος της αναμέτρησης της Σουηδίας με την Τουρκία (1-0 οι Σουηδοί) έχει προκαλέσει σάλο στην γειτονική χώρα!

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, μετά το τέλος του ματς, είπε στις κάμερες πως στο ημίχρονο του αγώνα, διαμαρτυρήθηκε στον Ρουμάνο διαιτητή, Κόβακς, για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε. Εκεί, ο Σουηδός είπε, πως ο ρέφερι του απάντησε ότι αν δεν στο βίντεο ότι έχει κάνει λάθος, θα τους δώσει δύο στην επανάληψη!

Και τελικά τους έδωσε ένα, με το οποίο και σκόραραν το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης!

«Στο ημίχρονο πήγα να μιλήσω στον διαιτητή για να διαμαρτυρηθώ σχετικά με πέναλτι που μου έγινε και δεν υπέδειξε. Μιλήσαμε στα αποδυτήρια. Του εξέφρασα την άποψή μου για τη συγκεκριμένη φάση και αυτός μου υποσχέθηκε ότι θα δει την φάση στο βίντεο και αν όντως έχει κάνει λάθος, θα μας δώσει δύο πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο», είπε ο Μπεργκ όπως αναφέρει η εφημερίδα «Aftonbladet».

Το πέναλτι βέβαια ήταν καθαρό, αλλά τα λεγόμενα του Μπεργκ έχουν εξοργίσει τους Τούρκους. Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της γειτονικής χώρας, αντέδρασε και θα στείλει καταγγελία στην UEFA για αυτά που ειπώθηκαν, καθώς από αυτή την ήττα, η εθνική τους ομάδα έπεσε κατηγορία.

Ωστόσο, όπως φαίνεται και στις φάσεις του αγώνα, το πέναλτι ήταν σωστό…

Ολλανδία: Σηκωνόμαστε, χειροκροτάμε

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπεργκ: «Ο διαιτητής υποσχέθηκε να μας δώσει πέναλτι»! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.