WORLD FOOTBALL

Nations League: Λευκή ισοπαλία στην Ιρλανδία, 4άρα για τα Σκόπια

Η μάχη του Δουβλίνιο δεν ανέδειξε νικητή, με τη Δανία να βγαίνει κερδισμένη από τη λευκή ισοπαλία κόντρα στους Ιρλανδούς. Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές, με τον Σίστο στο 45′ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Ράντολφ. Δεν άλλαξε η εικόνα στη επανάληψη, με τους Δανούς να φεύγουν με τον βαθμό...

Η μάχη του Δουβλίνιο δεν ανέδειξε νικητή, με τη Δανία να βγαίνει κερδισμένη από τη λευκή ισοπαλία κόντρα στους Ιρλανδούς.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές, με τον Σίστο στο 45′ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Ράντολφ. Δεν άλλαξε η εικόνα στη επανάληψη, με τους Δανούς να φεύγουν με τον βαθμό από μία δύσκολη έδρα και να περνάνε στην πρώτη θέση του ομίλου.

ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Ράντολφ, Κρίστι, Κέογκ, Ντάφι, Λονγκ, Ντόχερτι, Χέντρικ, Ο’ Ντάουντα (46′ Στίβενς), Άρτερ (65′ Ρόμπινσον), Λονγκ (83′ Ο’ Μπράιεν), ΜακΛιν.

ΔΑΝΙΑ: Σμάιχελ, Ντάλσγκααρντ, Κιέρ, Γιόργκενσεν, Λάρσεν, Σένε, Ντιλέινι, Μπρέθγουεϊτ, Σίστο, Πόουλσεν, Ντόλμπεργκ (79′ Κρίστενσεν).

LEAGUE B / 4ος Όμιλος

# Ομάδα Αγ. Β. Γκολ Υπέρ Γκολ Κατά
1 Δανία 2 4 2 0
2 Ουαλία 2 3 4 3
3 Ιρλανδία 2 1 1 4

Ξέσπασαν τα Σκόπια

Δίχως να βρουν αντίσταση, τα Σκόπια συνέτριψαν με 4-1 στην έδρα τους το Λιχτενστάιν. Στο 10′ ο Τραϊκόφσκι άνοιξε το σκορ και ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 30′. Έξι λεπτά μετά ο Πάντεφ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, στο αμέσως επόμενο λεπτό, το Λιχτενστάιν μείωσε με τον Γκουμπσέρ Γιλντίζ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 67’ ο Αλιόσκι.

ΣΚΟΠΙΑ: Ντιμιτριέφσκι, Μπεϊτουλάι (77′ Ριστόφσκι), Μούσλιου, Ζάικοφ, Αλιόσκι, Μπάρντι, Έλμας, Τραϊκόφσκι, Χασάνι, Πάντεφ 968′ Νικόλοφ), Νεστορόφσκι (83′ Σπιρόφσκι).

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ: Μπ. Μπούχελ, Ρεχστάινερ, Κάουφμαν, Βίσερ, Γκόπελ, Πολβερίνο, Σέλε (29′ Γκούπσερ), Μ. Μπούχελ (72′ Έρνε), Βολφίνγκερ (79′ Κίμπερ), Γιλντίζ, Χάσλερ.

LEAGUE D / 4ος Όμιλος

Ομάδα Αγ. Β. Γκολ Υπέρ Γκολ Κατά
1 Σκόπια 3 9 8 1
2 Λιχτενστάιν 3 3 4 6
3 Αρμενία 3 3 2 4
4 Γιβραλτάρ 3 3 1 4

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nations League: Λευκή ισοπαλία στην Ιρλανδία, 4άρα για τα Σκόπια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.