WORLD FOOTBALL

Nations League: Ζευγάρωσε τις νίκες της η ΠΓΔΜ (vid)

Η βαλκανική ομάδα επικράτησε 2-0 της Αρμενίας σε ματς για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου

Με γκολ των Εγκζιγιάν Αλιόσκι στο 14ο λεπτό και Γκόραν Πάντεφ στο 59ο, η ΠΓΔΜ επικράτησε 2-0 της Αρμενίας σε αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του League D.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Αλιόσκι (δεύτερο γκολ σε τέσσερις μέρες), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες τους για ισοφάριση, με αποκορύφωμα τη φάση του 51’ με πρωταγωνιστές τους Χαμπαρτσουμιάν και Μπαρσεγκιάν.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο 35χρονος Πάντεφ διπλασίασε το προβάδισμα των Σκοπιανών, οι οποίοι σώθηκαν από το δοκάρι στο 71’ (προσπάθεια του Γκαζαριάν) και εν τέλει έφτασαν στη νίκη.