WORLD FOOTBALL

Νίκη της Ρόμα κόντρα στα δεύτερα της Μπάρτσα (vid)

Οι «Ρωμαίοι» λύγισαν την δεύτερη ομάδα της Μπαρτσελόνα

Με πολλές αλλαγές παρατάχθηκε κόντρα στη Ρόμα η Μπαρτσελόνα, για το International Champions Cup με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Οι «Ρωμαίοι» που είχαν την βασική τους ομάδα, προκάλεσαν πολλά προβλήματα στη πρωταθλήτρια Ισπανίας, ωστόσο οι «Μπλαουγκράνα» ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό.

Στο 34’ όμως ο Τζάστιν Κλάιφερτ που έκανε πολύ καλό παιχνίδι, βρήκε στο Ελ Σαραουί και εκείνος κατάφερε να στείλει την μπάλα στο τέρμα και να κάνει το 1-1, με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα πραγματοποίησε άμεσα πολλές αλλαγές, όμως ο Μάλκομ κατάφερε να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του, με την Ρόμα να είναι αυτή όμως που είχε τον τελευταίο λόγο.

Οι Ιταλοί από το 78ο λεπτό μέχρι το 86ο σκόραραν τρία γκολ και ανέβασαν το σκορ στο 2-4, παίρνοντας μία νίκη μεγάλων διαστάσεων.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές:

Τις ευκαιρίες η Μίλαν, τη νίκη η Τότεναμ (vid)

Νικήτρια η Γιουνάιτεντ κόντρα στη Ρεάλ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη της Ρόμα κόντρα στα δεύτερα της Μπάρτσα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.