WORLD FOOTBALL

Στο… ρελαντί η Αγγλία (vid)

Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ επικράτησε 2-1 της Νιγηρίας στο «Γουέμπλεϊ»

Χωρίς να αποδώσει τα μέγιστα, η Αγγλία επικράτησε 2-1 της Νιγηρίας σε φιλικό αγώνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας.

Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του Γκάρι Κέιχιλ, ύστερα από κόρνερ του Κίραν Τρίπιερ και διπλασίασαν το προβάδισμα στο 39ο λεπτό με δυνατό σουτ του Χάρι Κέιν.

Η Νιγηρία μείωσε στο 47′ με τον Άλεξ Αϊγουόμπι, ο οποίος πήρε το… ριμπάουντ μετά από σουτ του Οντιόν Ιγκάλο στο δεξί δοκάρι.

ΑΓΓΛΙΑ: Πίκφορντ, Τρίπιερ, Στόουνς, Κέιχιλ, Γιανγκ (68′ Ρόουζ), Γουόκερ, Ντάιερ, Άλι (82′ Ντελφ), Λίνγκαρντ (67′ Λόφτους-Τσικ), Στέρλινγκ (73′ Ράσφορντ), Κέιν (73′ Γουέλμπεκ).

ΝΙΓΗΡΙΑ: Ουζόχο, Αϊντόγου, Έκονγκ, Μπαλόγκουν 46′ Ομερούο), Ονάζι (46′ Ετέμπο), Μίκελ, Τζόελ Όμπι (46′ Όγκου), Σέχου (46′ Εμπουέχι), Ιγκάλο (77′ Ιεανάτσο), Μόουζες (63′ Μούσα), Αϊγουόμπι.