WORLD FOOTBALL

Βραζιλία: Έπαιξαν πέτρα, ψαλίδι, χαρτί για… ένα φάουλ! (vid)

Ένα φοβερό στιγμιότυπο προσέφεραν παίκτες της Βάσκο Ντα Γκάμα κατά τη διάρκεια του ματς με την Τσαπεκοένσε.

Ένα φοβερό στιγμιότυπο προσέφεραν παίκτες της Βάσκο Ντα Γκάμα κατά τη διάρκεια του ματς με την Σαπεκοένσε.

Έναν πρωτότυπο και αν μη τι άλλο ιδιαίτερο τρόπο για να αποφασίσουν ποιος θα αναλάβει την εκτέλεση φάουλ επέλεξαν παίκτες της Βάσκο Ντα Γκάμα.

Πιο συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια του ματς με την Σαπεκοένσε, όταν έπρεπε να αποφασίσουν ποιος θα εκτελέσει πέναλτι που κέρδισαν έξω από την περιοχή, επέλεξαν να αποφασίσουν  παίζοντας «πέτρα μολύβι χαρτί» με τον Φρέντι Γουαρίν να κερδίζει και τους ποδοσφαιριστές να γελούν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Κρουζέιρο: Υποβιβασμός και ξύλο στις κερκίδες (vids)

Για την ιστορία, το παιχνίδι ήρθε ισόπαλο 1-1 με τον Γιάγκο να ανοίγει το σκορ στο 84ο λεπτό και την ήδη υποβιβασμένη Σαπεκοένσε να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βραζιλία: Έπαιξαν πέτρα, ψαλίδι, χαρτί για… ένα φάουλ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.