ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α

Πρωταθλητές Μάντης – Καγιαλής στα 470

Ολοκληρώθηκαν τα πανελλήνια πρωταθλήματα ιστιοπλοΐας σε τρεις κατηγορίες

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Με τους Παναγιώτη Μάντη και Παύλο Καγιαλή να έχουν εύκολο έργο, ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα ιστιοπλοΐας σε τρεις κατηγορίες, στον Ναυτικό Όμιλο Ελλάδος.

Στα 470 οι Μάντης και Καγιαλής με 17 β. σε 9 ιστιοδρομίες κέρδισαν εύκολα τον τίτλο των πρωταθλητών Ελλάδος, με τους Παπουτσόγλου και Ορφανό να ακολουθούν στην δεύτερη θέση με 18β. και τους Αναθασόπουλο και Τασσιό στην τρίτη με 24β.

Στα Finn πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Γιάννης Μιτάκης του ΝΟΕ με 10 β., με τον Κύπριο Π. Ιορδάνου να είναι δεύτερος με 24 β. και τον Α. Τσότρα να ακολουθεί τρίτος με 31β.

Τέλος, στα 49er νικητές ήταν οι Σ. Σωτηρίου – Δ. Μπενάκης με 11 β., δεύτεροι οι Π. Καμπουρίδης – Σ. Νούτσος με 14 β. και τρίτοι οι Γ. Βάσιλας – Α.Παναγιωτίδης με 20 β.