ΠΑΛΗ

Πάλη: Δεύτερος στην Ευρώπη ο Καργιωτάκης

Πάλη: Νέα μεγάλη επιτυχία! Ο Γιάννης Καργιωτάκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 130κ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πάλης υποταγής!

Ο Γιάννης Καργιωτάκης ξεκίνησε εντυπωσιακά στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πάλης υποταγής και στα προημιτελικά νίκησε με 5-0 τον Ισπανό Χερέιδα.

Στον ημιτελικό ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε νέα μεγάλη εμφάνιση και επικράτησε 7-0 του Σέρβου Πέτκοβιτς, εξασφαλίζοντας τη θέση στον τελικό.

Στον μεγάλο τελικό ο Καργιωτάκης έχασε με 6-2 από το Ρώσο Γκουσέινοφ και φόρεσε το ασημένιο μετάλλιο στο στήθος, που αναμφίβολα αποτελεί πολύ μεγάλη επιτυχία.

Στις υπόλοιπες ελληνικές συμμετοχές ο Γιώργος Δραμήτινος ηττήθηκε στον προκριματικό γύρο των 100κ.

Τέλος στα 84κ. ο Κώστας Χιουτάκος έχασε από τον Πολωνό Κούμπιτ στη φάση των «16» κι αποκλείστηκε.

Δείτε εν δράσει τον Καργιωτάκη σε πρόσφατο αγώνα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πάλη: Δεύτερος στην Ευρώπη ο Καργιωτάκης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.