ΠΟΛΟ

Άνετα το τρία στα τρία η εθνική Νέων πόλο

Κέρδισαν και την Μεγάλη Βρετανία στο Μάντσεστερ με σκορ 14-2

Με την πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πόλο (26 Αυγούστου – 2 Σεπτεμβρίου), η εθνική ομάδα Νέων αντιμετώπισε την διοργανώτρια του προκριματικού ομίλου, Μεγάλη Βρετανία στο Μάντσεστερ, όπου στο ρελαντί έκανε το 3 στα 3 και με σκορ 14-2 τερμάτισε πρώτη στον όμιλο.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα εξασφάλισε από την πρώτη περίοδο τη νίκη με ένα επί μέρους σκορ 5-1 (το ημίχρονο τελείωσε 9-2) και μετά απλά κατέβασαν στροφές.

Τα οκτάλεπτα: 1-5, 1-4, 0-1, 0-4

Μ. Βρετανία: Μάντεν 1, Στούρτεβαντ 1.

ΕΛΛΑΔΑ: Κάκαρης 3,Παπαγεωργίου 3, Νικολαΐδης 2, Χαλυβόπουλος 2, Δήμου 2, Γκιουβέτσης 2.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ουκρανία κέρδισε με 13-1 την Λιθουανία και τερμάτισε στην 3η θέση.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άνετα το τρία στα τρία η εθνική Νέων πόλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.