ΠΟΛΟ

Σαρωτικοί οι νέοι στην Κροατία!

Πρώτη στο τουρνουά υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών (Κ19) κατετάγη η παγκόσμια πρωταθλήτρια Ελλάδας, στο Βαράζντιν της Κροατίας. Η Εθνική πέτυχε την τέταρτη νίκη της με 10-7 επί των διοργανωτών.

Το συγκρότημα του Τεό Λοράντου έδειξε, έστω και σε ένα τουρνουά προετοιμασίας, πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και έχει τη δυνατότητα να κερδίσει οποιονδήποτε αντίπαλο. Πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης ανακηρύχθηκε ο Αλέξανδρος Παπαναστασίου, ο οποίος σήμερα πέτυχε ακόμη τρία τέρματα.

Για ένα ακόμη παιχνίδι, η Ελλάδα μπήκε στην πισίνα καλύτερα από τον αντίπαλό της και προηγήθηκε με 4-1 στο ημίχρονο. Η διαφορά διευρύνθηκε ακόμη περισσότερο στην τρίτη περίοδο, με το σκορ να φτάνει στο 10-4, ενώ οι Κροάτες απλώς μείωσαν στο τελικό 10-7 στο φινάλε.

ΕΛΛΑΔΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ 10-7

Οκτάλεπτα: 2-0, 2-1, 6-3, 0-3

Ελλάδα: Παπαναστασίου 3, Κάκαρης 3, Γκιουβέτσης 1, Ρομπόπουλος 1, Χαλυβόπουλος Α. 1, Δήμου 1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σαρωτικοί οι νέοι στην Κροατία!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.