ΤΕΝΙΣ

Μαρία Σάκκαρη: Δεν τα κατάφερε στα ημιτελικά του Indian Wells – Ήττα με 2-0 από την Σαμπαλένκα!

Η Μαρία Σάκκαρη πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Αρίνα Σαμπαλένκα!

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Τον αποκλεισμό με 2-0 από το Indian Wells γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη, από το Νο2 της Παγκόσμιας κατάταξης, Αρίνα Σαμπαλένκα.

Η Ελληνίδα τενίστρια πάλεψε ωστόσο δεν κατάφερε να έχει τη σταθερότητα που είχαμε συνηθίσει στα τελευταία παιχνίδια της.

Από την αρχή η Σαμπαλένκα προσπάθησε να επιβάλει το ρυθμό της, φτάνοντας στο 3-2, ωστόσο όλα άλλαξαν σε εκείνο το σημείο.

Η Λευκορωσίδα, ανέβασε το επίπεδο της και έφτασε στο 6-2 κάνοντας δικό της το πρώτο σετ και στέλνοντας ξεκάθαρο μήνυμα για τη νίκη.

Η Μαρία Σάκκαρη έπρεπε να παίξει καλύτερα, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, αν και απάντησε αμέσως κάνοντας το 2-2.

Ξανά όμως δεν κατάφερε να κοντράρει την αντίπαλο της και ήρθε το τελικό 6-3 και συνολικά 2-0 στα σετ.