ΤΕΝΙΣ

Ο Φέντερερ παρακολουθούσε και ο Τσιτσιπάς ήταν σαρωτικός

Σαρωτικός ο Τσιτσιπάς έκανε το 2-0 για την TeamEurope στο Laver Cup.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ήταν σαρωτικός κόντρα στον Ντιέγκο Σβάρτσμαν επικρατώντας με 2-0 και πανηγυρίζοντας τη δεύτερή του νίκη στο Laver Cup και βοηθώντας την TeamEurope να κάνει το 2-0 (σ.σ μέχρι εκείνη την ώρα) σε βάρος της TeamWorld.

Ο Έλληνας τενίστας ήταν εκπληκτικός, χάνοντας μόλις τρία games από τον No17 Αργεντινό τενίστα, τελειώνοντας σε μόλις 77 λεπτά το ματς.

Μάλιστα, έκανε μόλις έξι αβίαστα λάθη, σε συνδυασμό με το καταπληκτικό πρώτο σερβίς που του έδωσε 33/46 πόντους αλλά και τα 5/7 κερδισμένα break-points «καθάρισε» εύκολα το ματς.

Έκανε το 1-0 ο Ρουντ

Ο Νο2. της παγκόσμιας κατάταξης, Κάσπερ Ρουντ, επικράτησε νωρίτερα του Αμερικανού Τζακ Ρουκ στο super tie-break και άνοιξε το σκορ για την TeamEurope. Μετά από 109 λεπτά αγώνα επικράτησε με 2-1 (6-4, 5-7, 10-7) και πέτυχε τη δεύτερή του νίκη στο θεσμό σε ισάριθμες εμφανίσεις.

Μείωσε ο Ντε Μινόρ

Ο Άντι Μάρεϊ δεν τα κατάφερε κόντρα στον Αυστραλό Ντε Μινόρ, χάνοντας με 1-2 σε ένα επίσης πολύ δυνατό ματς. Ο Νο22. της παγκόσμιας κατάταξης κέρδισε το ματς στο tie-break με 7-10 και μείωσε για την TeamWorld σε 2-1.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Φέντερερ παρακολουθούσε και ο Τσιτσιπάς ήταν σαρωτικός», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.