ΤΕΝΙΣ

Τσιτσιπάς για Ρούμπλεφ: «Δεν τον έχω ξαναδεί να σερβίρει έτσι»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δήλωσε έκπληκτος από το σερβίς του Αντρέι Ρούμπλεφ στην αναμέτρησή τους.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μίλησε για την ήττα του κόντρα στον εξαιρετικό Αντρέι Ρούμπλεφ με 0-2, ενώ στάθηκε στο πρώτο σετ.

Ξεκίνημα με ήττα έκανε ο Τσιτσιπάς στην πρεμιέρα του στο ATP Finals. Ο Έλληνας τενίστας ηττήθηκε από τον Ρώσο που έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Αναλυτικά όσα είπε μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου στην κάμερα της Cosmote TV:

Αναφορικά με τον αγώνα: «Έχω κάνει και καλύτερα παιχνίδια όμως ο Αντρέι έπαιζε εξαιρετικά, το σερβίς του ήταν καλύτερο από κάθε άλλη φορά που τον έχω δει. Στο 1ο σετ είχε πάνω από 20 συνεχόμενα πρώτα σερβίς – ίσως το στατιστικό είναι διαφορετικό, αλλά αυτή την αίσθηση έχω. Ήταν πολύ καλός σ’ αυτό το κομμάτι.

Παραμένω ενθουσιασμένος, θέλω να παίξω καλό τένις και παρά την ήττα σήμερα νιώθω ότι έχω ευκαιρίες και θέλω να δείξω καλύτερο τένις».

Πλέον, ο Στέφανος χρειάζεται τη νίκη την Τετάρτη με τον Κάσπερ Ρουντ. Έπειτα, την Παρασκευή θα αναμετρηθεί για την πρόκριση στα ημιτελικά με τον  Νόβακ Τζόκοβιτς

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσιτσιπάς για Ρούμπλεφ: «Δεν τον έχω ξαναδεί να σερβίρει έτσι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.