SPORTIME BET

Παναθηναϊκός: Ποιο πλήρες ρόστερ; Επιτακτική ανάγκη η μεταγραφή

Ο Παναθηναϊκός χρειάζεται κάτι ακόμα στο ρόστερ του για να επιστρέψει αρχικά σε Final Four μετά από δώδεκα χρόνια.

Ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε στο +17, αν και ήταν το «αφεντικό» στη Βιτόρια για 25 λεπτά κατάφερε να χάσει ένα δικό του ματς από την Μπασκόνια (75-73) με τον Κόντι Μίλερ ΜακΙντάιρ να «εκτελεί» στα 0.6” τους «πράσινους» όπως είχε κάνει και στο ΣΕΦ απέναντι στον Ολυμπιακό.

Στη συνέντευξη τύπου του αγώνα ο Εργκίν Άταμαν έκανε λόγο για σουτ – θαύματα του Ντίεζ και του Μονέκε στο φινάλε του αγώνα. «Μετά την πρώτη περίοδο ελέγξαμε το παιχνίδι και παίξαμε πολύ καλή άμυνα. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο στην επίθεση κυκλοφορήσαμε πολύ καλά την μπάλα, αλλά χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ.

Μετά έπαιξαν πιο επιθετική άμυνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπασκόνια άλλαξε την πεντάδα της και ξεκίνησε να παίζει δίχως φόργουορντ, χωρίς τον Μαρίνκοβιτς και έκανε αλλαγές στην άμυνα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός: Ποιο πλήρες ρόστερ; Επιτακτική ανάγκη η μεταγραφή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.