ΑΕΛ – Παναθηναϊκός: Τα πέναλτι του «τριφυλλιού» (vids)

Δείτε τα σχετικά videos

Πέναλτι Παναθηναϊκού: Ένα ζήτησε, δύο κέρδισε στο α’ ημίχρονο του ματς με την ΑΕΛ κι ακόμα ένα πήρε στο 89ο λεπτό!

Στο 13ο λεπτό ο Ντόμινικ Νάγκι βρέθηκε στο έδαφος μετά από επαφή με τον Νίκο Καρανίκα.

Ο Γιώργος Bρέσκας ήρθε σε συνεννόηση με το VAR και το… πόρισμα ήταν «παίζετε».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: ΑΕΛ – Παναθηναϊκός 0-2: Στα τρία πέναλτι… τέταρτη νίκη!

Έξι λεπτά αργότερα, όμως, ο Γκίας Ζαχίντ δέχθηκε κλωτσιά από τον Βαγγέλη Μόρα και, μετά από χρήση VAR, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι, το οποίο ο Τάσος Χατζηγιοβάνης μετουσίωσε σε γκολ στο 25’.

Προτού κοπάσουν οι «πράσινοι» πανηγυρισμοί, ο Νάγκι κέρδισε πέναλτι από τον Καρανίκα.

Ο Χατζηγιοβάνης είχε την ευκαιρία για δεύτερο γκολ στο 28’, όμως η εκτέλεση αλα-Πανένκα δεν τον δικαίωσε, αφού ο Έγκμουντουρ Κρίστινσον μπλόκαρε χωρίς να κουνηθεί καν.

Τέλος, ο Ανουάρ Τουχαμί κέρδισε πέναλτι από τον Κρίστινσον στο 89’ και δύο λεπτά αργότερα ο Γιάννης Μπουζούκης διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Πέναλτι Παναθηναϊκού:

Δείτε ΕΔΩ τη φάση του 13’

Δείτε ΕΔΩ τη φάση του 22’

Δείτε ΕΔΩ τη φάση του 27’

Δείτε ΕΔΩ τη φάση του 89’

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΛ – Παναθηναϊκός: Τα πέναλτι του «τριφυλλιού» (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.