ΑΕΚ

ΑΕΚ: Πρώτη φορά στην ιστορία τέτοια νίκη με ΠΑΟ! (vid)

Η ΑΕΚ κέρδισε τον Παναθηναϊκό με 1-3 μέσα στο Ολυμπιακό Στάδιο και κρατά την τύχη στα χέρια της για την 2η θέση στα πλέι οφ της Super League.

Ηθελε τους τρεις βαθμούς και τους πήρε η ΑΕΚ στο χθεσινό ματς με τον Παναθηναϊκό, όμως το 3-1 που διαμορφώθηκε με το πέναλτι του Βέρντε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων είναι συνάμα… ιστορικό!

Ο λόγος; Διαβάστε παρακάτω…

Διότι, όσο κι αν φαίνεται περίεργο, είναι η πρώτη φορά στα χρονικά της Α’ Εθνικής (νυν Super League) που η «Ενωση» νίκησε εκτός έδρας τον Παναθηναϊκό με πάνω από ένα γκολ διαφορά!

Η ιστορία των αγώνων ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ενωση έγραψε το ρεκόρ, μαζί με το πρώτο «διπλό» επί του «τριφυλλιού» σε επίπεδο πρωταθλήματος από τις 23 Οκτωβρίου 2006 (2-1).

• 12.07.2020: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 1-3

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ: Πρώτη φορά στην ιστορία τέτοια νίκη με ΠΑΟ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.