ΑΕΛ

Φέστα: «Κλειδί η άμυνα, αξίζαμε τη νίκη»

Όλα όσα είπε ο τεχνικός της ΑΕΛ για τη νίκη επί του Λεβαδειακού

Η ΑΕΛ νίκησε τον Λεβαδειακό με 2-0 και ο Τζιανλούκα Φέστα στάθηκε περισσότερο στο αμυντικό σκέλος.

Ο Ιταλός τεχνικός αναφέρθηκε στο γεγονός πως οι «βυσσινί» κράτησαν το μηδέν παθητικό για δεύτερο σερί ματς, μετά το 0-0 με τον ΟΦΗ.

Αναλυτικά όσα είπε ο Φέστα στην συνέντευξη τύπου:

«Δεν ήταν τόσο εύκολο για εμάς να δημιουργήσουμε πολλές ευκαιρίες στο ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο μας είχαν κλείσει όλους τους χώρους, αλλά κρατήσαμε την μπάλα στην κατοχή μας πολύ καλύτερα σε σχέση με άλλες φορές.

Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες. Σκοράραμε δύο γκολ και πιστεύω ότι αξίζαμε να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι.

Είναι το δεύτερο παιχνίδι που κρατάμε το μηδέν στην άμυνα και είναι πολύ σημαντικό.

Όλοι οι παίκτες δουλεύουν πολύ σκληρά. Τώρα έχουμε να παίξουμε ένα σημαντικό ματς το Σάββατο (σ.σ. με τον ΠΑΣ στα Γιάννινα)».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φέστα: «Κλειδί η άμυνα, αξίζαμε τη νίκη»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.