ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ατρόμητος: Ήττα με 4-3 στο πρώτο φιλικό

Καλό πρόσωπο στην επίθεση, κακό στην άμυνα κόντρα στην Αούστρια Λουστενάου

Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του στην Αυστρία, ο Ατρόμητος γνώρισε την ήττα με 4-3 από την Αούστρια Λουστενάου.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου έδειξε ένα καλό πρόσωπο στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη επηρεασμένος από τις πολλές αλλαγές έχασε τη συνοχή του.

Στα θετικά το γεγονός ότι οι Περιστεριώτες βρήκαν δίχτυα με ευκολία και δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Αντίθετα, στο αμυντικό κομμάτι υπήρξαν πολλά λάθη ατομικά και συνολικά, δείγμα του ότι θα πρέπει να υπάρξει περισσότερη δουλειά ενόψει των προκριματικών αγώνων για το Europa League.

Στο 21΄από σέντρα του Κιβρακίδη, ο Κορτ έστρωσε στον Μανούσο που άνοιξε το σκορ.

Η απάντηση ήταν άμεση, με τους Αυστριακούς να ισοφαρίζουν με σουτ μέσα από την περιοχή.

Νέο προβάδισμα για τον Ατρόμητο στο 25′ με τον Ούμπιδες.

Και 1-3 αμέσως μετά με κεφαλιά του Γούτα.

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, η Αούστρια μείωσε σε 2-3 με σουτ μέσα από την περιοχή κι αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης οι Αυστριακοί ισοφάρισαν σε 3-3.

Και στο 71′ ήρθε η ανατροπή του σκορ και η νίκη για την ομάδα της Λουστενάου.

Η αρχική ενδεκάδα – Ατρόμητος: Μέγιερι, Κιβρακίδης, Αθανασίου, Γούτας, Στρούγκης, Ούμπιδες, Χαρίσης, Κορτ, Μανούσος, Ενσικουλού, Βέλλιος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος: Ήττα με 4-3 στο πρώτο φιλικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.