Basket League 12η αγωνιστική: Το TOP-5 στις στατιστικές κατηγορίες


Μετά και την ολοκλήρωση της  12ης αγωνιστικής της Basket League, σας παρουσιάζουμε τους πέντε καλύτερους σε κάθε στατιστικά κατηγορία.

Δύο παίκτες του Κολοσσού, ο Κερέμ Καντέρ και ο Ντόμινικ Άρτις κυριαρχούν σε αρκετές κατηγορίες της Basket League όπως μπορείτε να δείτε στους πίνακες που ακολουθούν.

ΠΟΝΤΟΙ (ΣΥΝΟΛΟ)

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Κερέμ Καντέρ Κολοσσός Ρόδου 191
2 Τζέρι Σμιθ Λάρισα 179
3 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδου 176
4 Άνταμ Σμιθ Ιωνικός Νίκαιας 172
5 Δημήτρης Αγραβάνης Προμηθέας Πάτρας 157

 

ΠΟΝΤΟΙ (Μέσος όρος)

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τόντρικ Γκότσερ Μεσολόγγι 22
2 Ντεβόντε Γκριν Μεσολόγγι 16,14
3 Κερέμ Καντέρ Κολοσσός Ρόδου 15,92
4 Τζέριαν Γκραντ Προμηθέας Πάτρας 15,83
5 Άνταμ Σμιθ Ιωνικός Νίκαιας 15,64

 

ΕΥΣΤΟΧΑ ΔΙΠΟΝΤΑ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Γιανίκ Μορέιρα ΑΕΚ 62
2 Κερέμ Καντέρ Κολοσσός Ρόδου 55
3 Γιώργος Παπαγιάννης Παναθηναϊκός 53
4 Τσαντ Μπράουν Μεσολόγγι 50
5 Κιθ Λάνγκφορντ ΑΕΚ 48

 

ΕΥΣΤΟΧΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Νεμάνια Νέντοβιτς Παναθηναϊκός 32
2 Τζέιμς Γουέμπ Λάρισα 30
3 Μπράντον Ρας Λάρισα 28
4 Μιχάιλο Άντριτς Κολοσσός Ρόδου 23
5 Τάισον Κάρτερ Λαύριο 22

 

ΕΥΣΤΟΧΕΣ ΒΟΛΕΣ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τζέρι Σμιθ Λάρισα 55
2 Κερέμ Καντέρ Κολοσσός Ρόδου 51
3 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδου 41
4 Στίβεν Γκρέι Περιστέρι 40
5 Ζερμέιν Λοβ ΠΑΟΚ 40

 

ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τζέιμς Γουέμπ Λάρισα 99
2 Βασίλης Καββαδάς Ηρακλής 77
3 Γιάννης Κουζέλογλου Άρης 73
4 Μάρβιν Τζόουνς Περιστέρι 69
5 Τσαντ Μπράουν Μεσολόγγι 67

 

ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Ντάνι Αγκμπελίς Προμηθέας Πάτρας 26
2 Άλφα Ντιαλό Λαύριο 26
3 Ντίνος Μήτογλου Παναθηναϊκός 25
4 Τόρλιν Φιτζπάτρικ Ιωνικός Νίκαιας 25
5 Νίκος Χουγκάζ Ιωνικός Νίκαιας 23

 

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τζέιμς Γουέμπ Λάρισα 117
2 Βασίλης Καββαδάς Ηρακλής 99
3 Γιάννης Κουζέλογλου Άρης 95
4 Τσαντ Μπράουν Μεσολόγγι 89
5 Μάρβιν Τζόουνς Περιστέρι 88

 

ΑΣΙΣΤ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Βασίλης Ξανθόπουλος Κολοσσός Ρόδου 65
2 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδου 63
3 Βασίλης Μουράτος Λαύριο 63
4 Σκάιλερ Μπόουλιν Ηρακλής 55
5 Άνταμ Σμιθ Ιωνικός Νίκαιας 46

 

ΚΛΕΨΙΜΑΤΑ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Κεν Μπράουν Λάρισα 24
2 Άλφα Ντιαλό Λαύριο 22
3 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδου 21
4 Τάισον Κάρτερ Λαύριο 20
5 Μάριο Τσάλμερς Άρης 17

 

ΚΟΨΙΜΑΤΑ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Ντάνι Αγκμπελίς Προμηθέας Πάτρας 22
2 Γιανίκ Μορέιρα ΑΕΚ 17
3 Ντέβιν Ντέιβις Λαύριο 14
4 Γιώργος Παπαγιάννης Παναθηναϊκός 14
5 Βασίλης Καββαδάς Ηρακλής 13

 

ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΦΑΟΥΛ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Βασιλης Καββαδάς Ηρακλής 59
2 Κιθ Λάνγκφορντ ΑΕΚ 58
3 Τζέρι Σμιθ Λάρισα 58
4 Μάριο Τσάλμερς Άρης 54
5 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδους 52

 

ΧΡΟΝΟΣ (μέσος όρος)

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τόντρικ Γκότσερ Μεσολόγγι 37’21’’
2 Τζέιμς Γουέμπ Λάρισα 34’18’’
3 Βαγγέλης Μάντζαρης Περιστέρι 32’58’’
4 Όμπι Ενετσιόνια Ηρακλής 32’57’’
5 Άνταμ Σμιθ Ιωνικός Νίκαιας 32’50’’

 

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 Τζέιμς Γουέμπ Λάρισα 206
2 Κερέμ Καντέρ Κολοσσός Ρόδου 206
3 Βασίλης Καββαδάς Ηρακλής 200
4 Ντόμινικ Άρτις Κολοσσός Ρόδου 196
5 Γιανίκ Μορέιρα ΑΕΚ 192

 

Εγγραφείτε στο Ειδήσεις, νέα, παρασκήνια από το Sportime μέσα από το Google news

Sportime Extras