EUROLEAGUE

Euroleague βαθμολογία: Έπεσε ο Ολυμπιακός αλλά παραμένει στην τριάδα

Η βαθμολογία της EuroLeague μετά την ήττα του Ολυμπιακού από τη Φενερμπαχτσέ.

Euroleague βαθμολογία: Ο Ολυμπιακός γνώρισε την 6η ήττα του στη φετινή EuroLeague αλλά παραμένει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Μπαρτζώκα παραδόθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και η Φενέρμπαχτσε δεν είχε πρόβλημα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να συνεχίσει το κυνήγι της οκτάδας και των playoffs.

Η τουρκική ομάδα με τις σοβαρές απουσίες (Βέσελι και Ντε Κολό κατά κύριο λόγο συν τον Σαγιόκ) δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από το να βγάλει ένταση κι ενέργεια. Η προσωπικότητα που έδειξαν κάποιοι παίκτες της άλλαξε πλήρως το ρυθμό του αγώνα.

Η Φενέρμπαχτσε με τους 11 πόντους στην πρώτη περίοδο πέτυχε 83 στις άλλες τρεις και 58 στο δεύτερο ημίχρονο!

Μετά τα 3/11 τρίποντα του ημιχρόνου είχε 12/18 στην επανάληψη.

Παράλληλα οι 23 πόντοι των Τούρκων από λάθη του Ολυμπιακού και οι 21 από αιφνιδιασμό δείχνουν πολλά για την εικόνα των Πειραιωτών.

Αναφορικά με τα υπόλοιπα ματς, η Μπάγερν επικράτησε της Ζάλγκιρις με 74-65 στην πρώτη φετινή εμφάνιση για τον Ραντόσεβιτς μετά από τον τραυματισμό του.

Τέλος, η Αρμάνι Μιλάνο υποχρέωσε την Μπαρτσελόνα στην πρώτη της φετινή εντός έδρας ήττα, επικρατώντας 75-73.

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα και τις αναβολές, ο Ολυμπιακός παραμένει στην 3η θέση, αλλά με ίδιο ρεκόρ με τη Ζενίτ (12-6).