NBA

Επιστροφή Αντετοκούνμπο με νίκη σε ματς θρίλερ

Ο «Greak Freak» γιόρτασε με νίκη την εθνική επέτειο, αλλά και την επιστροφή του στα παρκέ. Η επιστροφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο συνοδεύτηκε με νίκη για τους  Μπακς  με 106-103 επί των Σπερς, σε ένα ματς για γερά νεύρα, με το σουτ τριών πόντων του Μάρεϊ στο φινάλε να αλλοιώνεται και να μην καταφέρνει  να στείλει...

Ο «Greak Freak» γιόρτασε με νίκη την εθνική επέτειο, αλλά και την επιστροφή του στα παρκέ.

Η επιστροφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο συνοδεύτηκε με νίκη για τους  Μπακς  με 106-103 επί των Σπερς, σε ένα ματς για γερά νεύρα, με το σουτ τριών πόντων του Μάρεϊ στο φινάλε να αλλοιώνεται και να μην καταφέρνει  να στείλει το Σαν Αντόνιο στην παράταση.

Αν και η ομάδα του Μιλγουώκι έλεγχε το ματς στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, στο τέλος τα «χρειάστηκε» όταν είδε την διαφορά 15 πόντων(96-81) να εξανεμίζεται, παρόλαυτα οι Μπακς κατέφεραν να ανταπεξέλθουν στην πίεση των Σπερς και πανηγύρισαν μια ακόμα νίκη, έκαναν το 39-34, και έπιασαν τους Χιτς στην έβδομη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

Κορυφαίος για το Μιλγουώκι ήταν για μια ακόμα φορά ο «Greek Freak», που δείχνει να συνέρχεται από τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε. Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 25 πόντους και είχε 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 λάθη, στα 38 λεπτά που αγωνίστηκε. Πολύ καλή παρουσία για τους νικητές είχε ο Μπλέντσο με 23 πόντους και 5 ασίστ, αλλά και ο Μίντλεντον με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εντυπωσιακός Ολντριντζ, που σταμάτησε στους 34 πόντους και ο Γκασόλ με 22 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Επιστροφή Αντετοκούνμπο με νίκη σε ματς θρίλερ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.