NBA

NBA: Εύκολα οι Γουόριορς – Όλα τα αποτελέσματα (vids)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς δεν δυσκολεύτηκαν στο Λος Άντζελες κόντρα στους Λέικερς, παίρνοντας τη νίκη με 108-90. Οι «πολεμιστές» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το… αφεντικό στην αναμέτρηση, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 12-39! Οι Λέικερς προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, με το ημίχρονο τελικά να κλείνει στο 42-60. Στη συνέχεια, οι πρωταθλητές τελείωσαν...
NBA: Εύκολα οι Γουόριορς –  Όλα τα αποτελέσματα (vids)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς δεν δυσκολεύτηκαν στο Λος Άντζελες κόντρα στους Λέικερς, παίρνοντας τη νίκη με 108-90.

Οι «πολεμιστές» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το… αφεντικό στην αναμέτρηση, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται στο 12-39! Οι Λέικερς προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, με το ημίχρονο τελικά να κλείνει στο 42-60. Στη συνέχεια, οι πρωταθλητές τελείωσαν την υπόθεση-νίκη, ολοκληρώνοντας το τρίτο δωδεκάλεπτο στο +28 (66-94). Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού είχαν τυπικό χαρακτήρα, με τους γηπεδούχους να  «ροκανίζουν» τη διαφορά για το τελικό 90-108.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο ΝτεΜάρκους Κάζινς, που πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ, ενώ ακολούθησε ο Κουκ με 18 πόντους. Στον αντίποδα, για τους Λέικερς ξεχώρισε ο Γουίλιαμς, που είχε 17 πόντους και ο Βάγκνερ με 13 πόντους.