ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ BC

Αγανάκτησε ο κόσμος του Παναθηναϊκού: «Κράξιμο» μετά την οδυνηρή ήττα

«Αγριο κράξιμο» από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού μετά την οδυνηρή εντός έδρας ήττα από την Άλμπα Βερολίνου.

Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

«Ξέσπασε» ο κόσμος του Παναθηναϊκού μετά την άκρως οδυνηρή ήττα που γνώρισαν οι «πράσινοι» από την Άλμπα Βερολίνου στο ΟΑΚΑ με 106-105 στην 2η παράταση!

Ο Ταϊρίς Ράις ήταν ο παίκτης που πήρε το τελευταίο σουτ για τον Παναθηναϊκό, αστόχησε, με τους Γερμανούς να ξεσπούν σε πανηγυρισμούς για την απίστευτη νίκη τους.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παναθηναϊκός- Αλμπα Βερ. 105-106: Ή αλλάζει ή βουλιάζει

Την ίδια ώρα οι 8.000 οπαδοί των γηπεδούχων αποδοκίμαζαν «άγρια» τον Αργύρη Πεδουλάκη και τους παίκτες του, μη μπορώντας να πιστέψουν ότι η ομάδα τους ηττήθηκε από τη συγκεκριμένη ομάδα.

Θυμίζουμε ότι οι αποδοκιμασίες είχαν αρχίσει από το πρώτο ημίχρονο όταν το σκορ είχε γράψει 31-33 στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου. Μάλιστα συνεχίστηκαν στο ημίχρονο καθώς το «τριφύλλι» βρέθηκε να έχει δεχθεί 58 πόντους!

Η ήττα στο φινάλε του ματς μετά από 50 λεπτά αγώνα, έφερε (όπως ήταν φυσικό) την… έκρηξη των οπαδών που ξέσπασαν για την κάκιστη εικόνα της ομάδας τους.