menu

Κορονοϊός: Πού θα γίνουν δωρεάν rapid test την Πέμπτη (16/9)

Βαγγέλης Λάσκαρης
Κορονοϊός: Πού θα γίνουν δωρεάν rapid test την Πέμπτη (16/9)

Πού θα βρίσκονται τα κλιμάκια του ΕΟΔΥ για δωρεάν rapid test

Κορονοϊός: Την Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου οι ΚΟΜΥ του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε 147 κεντρικά σημεία της χώρας.

Τα σημεία για δωρεάν rapid test είναι τα ακόλουθα:

Αθήνα

  1. Σταθμός Μετρό «Σύνταγμα», 09:30-20:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
  3. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  4. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
  5. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
  6. Δήμος Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  7. Δήμος Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  8. Δ. Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων-Ελευσίνα, 09:30-15:00
  9. Δ. Χαλανδρίου, Πλατεία Χαλανδρίου, 09:00 -15:00

Θεσσαλονίκη

  1. Νέα Παραλία Θεσσαλονίκης, γυάλινο κτίριο, Κήπος της Άμμου, 09:00-20:30
  2. Δ. Πυλαίας Χορτιάτη, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγίου Γεωργίου 4, 09:30-15:00
  3. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Πλαγιαρίου, Πλαγιάρι, 09:30-15:00
  5. Δ. Παύλου Μελά , Στρατόπεδο Παύλου Μελά , Λαγκαδά 189,09:00-14:30
  6. Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Ελ. Αλεξίου 9, 09:00-15:00
  7. Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Μαλγάρων, 28ης Οκτωβρίου 1, 09:00-14:30
  8. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
  9. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
  10. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
  11. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00-15:00
  12. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 09:00-15:00
  13. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
  14. Νέα Μουδανιά, Χαλκιδική, Κυνηγετικός Σύλλογος επί της Λ. Ελευθερίας, 09:00-17:00
  15. Δημαρχείο Χανίων, Κυδωνίας 29, 09:00-15:00

Δυτική Ελλάδα

  1. ΚΑΠΗ Αγρινίου, Παπαφλέσα 5, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
  2. Αγρίνιο, παλιά Λαχαναγορά, Αδαμαντίου Κοραή, 08:30-13:30
  3. Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  4. Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ, Τρικούπη Σπυρίδωνος 31, 09:00-15:00
  5. Καρπενήσι, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, Ψαρών 2, 08:00-13:00

Άνδρος

  1. Κ.Υ. Άνδρου, Χώρα, 09:00-17:00
  2. Μπατσί Άνδρου, ΚΕΠ, 10:00-16:00

Πελοπόννησος

  1. Άργος, Παλαιό Δημαρχείο, 09:00-14:00
  2. Ναύπλιο, Κέντρο Νεότητας Μητρόπολης Αργολίδας, Βασ. Κων/νου 29, 09:00-17:00
  3. Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-14:00
  4. Λεωνίδιο Αρκαδίας, κεντρική πλατεία, 09:30-12:00
  5. Τυρό Αρκαδίας, κεντρική πλατεία, 12:30-14:00
  6. Δημαρχείο Άρτας, Περιφερειακή Οδός & Αυξεντίου, 08:00-16:00
  7. Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, Άρτα, 09:00-13:00
  8. Πάτρα, Πλατεία Νίκης, Αγία Σοφία, 09:00-14:30
  9. Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αχαΐας, Πάτρα, 08:30-20:30
  10. Πύργος Ηλείας, Αίθουσα Αποστολικής Διακονίας, Πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  11. Δήμητρα Ηλείας, κοινοτικό γραφείο, 09:00-12:00
  12. Μάχος Ηλείας, κοινοτικό γραφείο, 12:30-14:30
  13. Βρίνα Ηλείας, κοινοτικό γραφείο, 09:30-11:30
  14. Κάτω Σαμικό Ηλείας, νηπιαγωγείο, 12:00-14:30
  15. Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, 08:30-13:00
  16. Βραχάτι Κορινθίας, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30
  17. Κ.Υ. Αρεόπολης, Λακωνία, 08:00-14:30
  18. Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:00-17:00
  19. Καλαμάτα, Αίθουσα Κουμουνδούρος-Κτήριο ΠΕ Μεσσηνίας, 08:30-15:30

Στερεά Ελλάδα

  1. Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47, 09:00-15:00
  2. Λιβαδειά Βοιωτίας, παλαιό δημαρχείο, Καραγιαννοπούλου 10, 09:00-14:00

Δυτική Μακεδονία

  1. Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ζιάκα 23, Γρεβενά, 08:00-16:00
  2. Δημαρχείο Γρεβενών, 08:00-16:00

Ανατολική Μακεδονία – Θράκη

  1. Δ. Δράμας, Κέντρο Ενημέρωσης, 08:00-14:00
  2. Κοινότητα Πετρούσας, Δράμα 09:00-13:30
  3. Δ. Αλεξανδρούπολης, Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
  4. Δ. Αλεξανδρούπολης, άγαλμα Νίκης, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
  5. Δ. Αλεξανδρούπολης, παραλία Απολλωνιάδος, πλησίον δημοτικού parking Αλεξανδρούπολης, 09:00-14:00
  6. Κ.Υ. Ορεστιάδας, Έβρος, 08:00-16:00
  7. Διδυμότειχο, Πλατεία, 09:30-13:00
  8. Λιμάνι Καμαριώτισσας-Κτήμα Μαλαματίνα, Σαμοθράκη, 08:00-16:00
  9. Κτήριο ΠΕ Καβάλας, Αμφιθέατρο “Γ. Παυλίδης”, Εθν. Αντιστάσεως 20, Καβάλα, 09:00-15:00
  10. Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη & Υψηλάντου γωνία, 10:00-15:00
  11. Σέρρες, Στρατόπεδο Παπαλουκά, Προύσης 102-106, 09:00-14:00

Εύβοια

  1. Χαλκίδα Εύβοιας, παλαιά γέφυρα, κάτω από τη στάση των ταξί, 09:00-15:00
  2. Κάρυστος, Εύβοια, πλατεία Παραλία Καρύστου, 10:30-12:30
  3. Λουτρά Αιδηψού Εύβοιας, Λιμένας, αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00

Ιόνια Νησιά

  1. Ζάκυνθος, ΙΚΑ, Γλάδστωνος 6, 11:00-13:00
  2. Ιθάκη, Δημαρχείο Βαθύ, 09:30-13:00
  3. Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, 09:00-17:00
  4. Λευκίμμη Κέρκυρας, κέντρο υγείας, 09:30
  5. Σιδάρι Κέρκυρας, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:30
  6. Ληξούρι Κεφαλληνίας, Πλατεία Ληξουρίου, 08:00-16:00
  7. ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-16:00
  8. Λευκάδα, διοικητήριο, Αντωνίου Τζεβελέκη 1, 09:00-11:00

Κεντρική Μακεδονία

  1. ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, Ημαθία, 08:30-15:00
  2. Πλατεία Νάουσας, Ημαθία, 09:30-14:00
  3. ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Ημαθία, 09:30-14:00
  4. Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:00-16:00
  5. Λεωφόρος Κύκνων, Καστοριά, 09:00
  6. ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00
  7. Καρπη Κιλκίς, αγροτικό ιατρείο, 09:00-12:00
  8. Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
  9. Κ.Υ. Κοζάνης, Αριστοφάνους & Καταφυγίου, 08:00-15:30
  10. Κοζάνη, πλατεία Νίκης, 10:00-13:00
  11. Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, Πέλλα, 08:00-16:00
  12. Έδεσσα Πέλλας, πλατεία Μικρών Καταρρακτών, Τσιμισκή 2, 10:00-14:30
  13. Χώρος Εμποροπανήγυρη Ανδρομάχη Πιερίας, 08:00-13:00
  14. Λεπτοκαρυά Πιερίας, ΚΑΠΗ, 09:00-12:00
  15. Παραλία Πρέβεζας, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
  16. Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, Φλώρινα, 08:00-14:30
  17. Αμύνταιο Φλώρινας, 08:00-13:30

Κρήτη

  1. Ηράκλειο Κρήτης, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-17:00
  2. Ηράκλειο Κρήτης, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  3. ΚΑΠΗ Αγίου Νικολάου, Γιαμπουδάκη 5, Λασίθι, 09:00-17:00
  4. Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγουμένου Γαβριήλ, 09:00-15:00

Νησιά Βορείου Αιγαίου

  1. Κ.Υ. Πρίνου, Θάσος, 08:00-14:00
  2. Κ.Υ. Μυτιλήνης, Πλατεία Μαρτύρων, 09:00-17:00
  3. Πέτρα, Λέσβος, πλατεία, 10:00-15:00
  4. Μούδρος Λήμνου, πολιτιστικός σύλλογος, επαρχιακή οδός Μούδρου, 08:45-14:45
  5. Χίος, πλατεία Βουνακίου, 08:30-15:00

Ήπειρος – Δυτική Μακεδονία

  1. Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», Ηγουμενίτσα, 09:00-17:00
  2. Πλαταριά Θεσπρωτίας, 10:00-14:00
  3. Πλατεία Πύρρου, Ιωάννινα, 09:00-17:00
  4. Περιφέρεια Ηπείρου, Ιωάννινα, 09:00-14:00
  5. Ιωάννινα, πανεπιστήμιο, Σταύρου Νιάρχου 65, 11:00

Θεσσαλία

  1. Δ. Καρδίτσας, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, τέρμα οδού Σαρανταπόρου, 08:00-13:00
  2. Δ. Καρδίτσας, Πλατεία Ν. Πλαστήρα-Παυσίλυπο, Μυρμιδόνων 2, 09:00-17:00
  3. Δ. Σοφάδων Καρδίτσας, πλατεία, Κιερίου 49, 10:00-14:00
  4. Κεντρική Πλατεία Λάρισας, Κύπρου 83, 08:00-16:00
  5. Πλατεία Ταχυδρομείου, Λάρισα, 08:00-16:00
  6. Πλατεία ΟΣΕ, Λάρισα, 08:00-16:00
  7. Νίκαια Λάρισας, δημαρχείο, 09:00-12:00
  8. Νεράιδα Λάρισας, πλατεία Μεγάλου Προφήτη Ηλία, 08:00-14:00
  9. Πλατεία Αβέρωφ, Λάρισα, 08:00-14:00
  10. Φαλανη Λάρισας, κοινοτικό γραφείο, 08:00-15:00
  11. Δ. Βόλος, Πλατεία Ελευθερίας, Ελ. Βενιζέλου 43, 08:00-16:00
  12. Μούρεσι Μαγνησίας, επαρχιακή οδός Τσαγκαράδας-Ζαγορας, διασταύρωση, 09:00-11:30
  13. Ζαγόρα Μαγνησίας, πλατεία Αγίας Κυριακής, 12:00-13:30
  14. Κτήριο ΠΕ Μαγνησίας, Βόλος, Αναλήψεως & Ιωλκού, 08:00-14:00
  15. Κτελ Μαγνησίας, Ζάχου 5, 08:00-14:00
  16. Συκή Ν. Πήλίου, Μαγνησία, κεντρική πλατεία Συκής, 09:00-13:00
  17. 5ο ΚΑΠΗ Τρικάλων, 10:00-16:00
  18. Πάρκο Κουρσούμ Τζαμί, Τρίκαλα, 07:00-10:00
  19. Πλατεία Δεσποτικού, Τρίκαλα, 10:00-13:00
  20. Οιχαλία Φαρκαδόνας, Τρίκαλα, πλατεία, 08;00-10:00
  21. Πλατεία Πρόδρομος, Τρίκαλα, 09:30-10:30

Νησιά Αιγαίου

  1. Εύδηλος Ικαρίας, κέντρο υγείας, 09:00-15:00
  2. Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, Λακκί, Λέρος, 09:00-17:00
  3. Κεντρικός Λιμένας Καλύμνου, Πόθια, Κάλυμνος, 09:00-17:00
  4. Επαρχείο Κω, Ακτή Μιαούλη 2, 08:30-16:00
  5. Ρόδος, Παλαιό Νοσοκομείο, Παπαλουκά, 08:30-15:30
  6. Έμπωνας Ρόδου, πλατεία, 09:30-14:30
  7. Γ.Ν. Σάμου, Λ. Καλλίστρατου 17, Βαθύ, Σάμος, 08:30
  8. Κ.Υ. Καρλοβάσου, Σάμος, 08:00
  9. Κοκκάρι, Σάμος, πλησίον στάσης ταξί, Αγίου Νικολάου 2, 09:00
  10. Σκιάθος, Λιμάνι, 09:00-15:30
  11. Αθλητικό Κέντρο Δ. Βικέλας, Ερμούπολη, Σύρος, 09:00-15:00

Κεντρικό Αιγαίο

  1. Δ. Νάξου, Χώρα Νάξου, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Νικόδημου, 09:00-16:30
  2. Πλατεία Νάουσας, Πάρος, 09:00-16:00

Στερεά Ελλάδα

  1. Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
  2. Δημοτικό parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  3. Συνοικία Σταυρού Δ. Λαμιέων, Φθιώτιδα, λαϊκή αγορά, 08:30-11:00
  4. Δ. Καμένων Βούρλων, Φθιώτιδα, πνευματικό κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα, 10:00-13:00
  5. Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, πλατεία Ησαΐα, 08:00-14:00
  6. Δελφοί Φωκίδας, ΚΕΠ, 09:00-13:00

 

Δημοφιλη Αρθρα