LIVEGAMES

Ιταλία – Ισπανία 1-2 (TEΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Ιταλία – Ισπανία για το UEFA Nations League

Ιταλία – Ισπανία LIVE: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ματς για τα ημιτελικά του UEFA Nations League από το… γήπεδο του Sportime.

Λίγους μήνες πριν είχαμε δει ξανά το Ιταλία- Ισπανία, αυτή τη φορά για τα ημιτελικά του Euro 2020. Τότε η αναμέτρηση είχε κριθεί στα πέναλτι. Μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας, οι Ιταλοί είχαν πάρει την πρόκριση στα πέναλτι.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

ΙΤΑΛΙΑ: Ντοναρούμα, Ντι Λορέντσο, Μπονούτσι, Μπαστόνι, Έμερσον, Ζορζίνιο, Βεράτι, Μπαρέλα, Κιέζα, Ινσίνιε, Μπερναρντέσκι.

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Πάου Τόρες, Λαπόρτ, Αλόνσο, Μπουσκέτς, Κόκε, Γκάβι, Σαράμπια, Οϊαρθάμπαλ, Φεράν Τόρες.

Το live του αγώνα Ιταλία – Ισπανία

(Πάνω-πάνω τα τελευταία γεγονότα / F5 για refresh)

Τέλος: Ιταλία – Ισπανία 1-2

Ακόμα 5 λεπτά. Για να δούμε…

ΓΚΟΛ! Ιταλία – Ισπανία 1-2. Ιδανική αντεπίθεση και ο Πελεγκρίνι μειώνει στο 83′.

78′ Αγγίζει το 0-3 η Ισπανία. Ο Ντοναρούμα σταματά τον Μάρκος Αλόνσο.

Εξαλλος ο Κιελίνι για ένα χτύπημα του Πίνο στον Λοκατέλι. Κίτρινη στον Ισπανό.

To δεύτερο ημίχρονο δεν θυμίζει σε τίποτα το πρώτο. Φτάσαμε στο 68′.

63′ Τεράστια ευκαιρία για να χριστεί και σκόρερ εκτός από δημιουργός ο Οϊαρθάμπαλ. Η κεφαλιά του περνά λίγο άουτ.

61′ Καλή επίθεση για την Ιταλία, αλλά ο Κιέζα είναι οφσάιντ. Ως μη γενόμενο το σουτ του στο δοκάρι.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Δείτε το 2ο γκολ του Φεράν

Δείτε την γκάφα του Ντοναρούμα, την αποβολή του Μπονούτσι και τις υπόλοιπες φάσεις

Hμίχρονο στο Μιλάνο

ΓΚΟΛ! Ιταλία – Ισπανία 0-2. Στο ίδιο έργο θεατές. Σέντρα του Οϊαρθάμπαλ από αριστερά, κεφαλιά ο Φεράν και 0-2 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρους.

Δεύτερη κίτρινη, επομένως δεν υπάρχει VAR. Η ποινή στον έμπειρο αμυντικό δίνεται, επειδή βρήκε με τον αγκώνα του τον Μπουσκέτς σε εναέρια μονομαχία.

Kόκκινη στον Μπονούτσι! Με 10 η Ιταλία από το 42′.

Δεν τους προλαβαίνουμε! Ξανά από αριστερά η Ισπανία, ο Οϊαρθάμπαλ πλασάρει, ο Ντοναρούμα μπλοκάρει. Προηγήθηκε λάθος του Μπαστόνι. Στο 37′ η φάση.

Και αμέσως μετά ο Ινσίνιε, απέναντι στον Σιμόν, πλασάρει άουτ! Το 0-1 παραμένει. Τρομερό ματς.

Ισοφάριση στα δοκάρια στο 35′. Ο Μπερναρντέσκι μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει, ο Σιμόν βρίσκει την μπάλα όσο χρειάζεται για να τη στείλει στο αριστερό του δοκάρι.

Δείτε το γκολ του Φεράν

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2020, ο Φεράν έχει βάλει 10 γκολ σε 20 συμμετοχές με την Ισπανία. Ο δεύτερος (Άλβαρο Μοράτα) μετρά τα μισά.

Τρία σερί ματς που σκοράρει ο Φεράν με την εθνική (Γεωργία, Κόσοβο, Ιταλία).

Κάτι μας λέει ότι θα ενταθούν οι αποδοκιμασίες προς τον Ντοναρούμα. Σουτ του Μάρκος Αλόνσο στο 19′, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του! Τον σώζει το δεξί του δοκάρι.

ΓΚΟΛ! Ιταλία – Ισπανία 0-1: Σέντρα ο Οϊαρθάμπαλ, προβολή ο Φεράν και έχουμε σκορ στο 17′.

Aποδοκιμασίες προς τον Ντοναρούμα από τους ίδιους τους Ιταλούς για τον τρόπο που έφυγε από τη Μίλαν.

Παραλίγο να μην παραμένει στο 0-0. Πιέζει η Ισπανία και απειλεί στο 13′ με τον Οϊαρθάμπαλ. Αποκτά γρήγορο ρυθμό το σπουδαίο ματς.

Το καλοκαίρι ο 18χρονος Πέδρι είχε γίνει ο νεότερος παίκτης που εκπροσώπησε την Ισπανία σε μεγάλη διοργάνωση.

Τώρα είναι η σειρά του Γκάβι. Αμφότεροι της Μπαρτσελόνα.

Για όσους δεν το γνωρίζουν, ο Γκάβι είναι το πρόσωπο της βραδιάς

5′ Σουτ του Κιέζα, αποκρούει ο Σιμόν.