Ολυμπιακός- Ζαλγκίρις Κάουνας 83-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός- Ζαλγκίρις Κάουνας LIVE: Το παρκέ του sportime.gr σας μεταφέρει όσα γίνονται στο ΣΕΦ για την 4η αγωνιστική της Euroleague.

Ολυμπιακός- Ζαλγκίρις Κάουνας LIVE: Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται στο ΣΕΦ την Ζαλγκίρις και θέλουν να ξορκίσουν τον κακό τους δαίμονα.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σε σχέση με την ομάδα του Κάουνας που ακόμα ψάχνει να βρει τα πατήματά της στην Euroleague και μετράει 3 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ολυμπιακός- Ζαλγκίρις Κάουνας LIVE

Ο Κώστας Παπανικολάου έγραψε τους πρώτους πόντους του Ολυμπιακού με τρίποντο που ξεσήκωσε το ΣΕΦ.

Η Ζαλγκίρις τρέχει ένα επιμέρους 2-16 και έχει το προβάδισμα ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου με 21-8.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 12-23 για την Ζαλγκίρις.

Ο Ολυμπιακός βρήκε τα πατήματά του στην δεύτερη περίοδο, αλλά οι Λιθουανοί ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι από τη γραμμή των 6,,75 μ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται από το -14 στο -3 και το σκορ να είναι 36-39.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έσφιξε την άμυνά της και η Ζαλγκίρις δυσκολευόταν να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα κατάφεραν και έχτισαν διαφορά, με τον Σάσα Βεζένκοφ ένα λεπτό πριν από το τέλος να διαμορφώνει το 60-49 για τον Ολυμπιακό.

Η περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 63-49 για τον Ολυμπιακό.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός συνέχισε με το ίδιο μομέντουμ και η Ζαλγκίρις δεν κατάφερε να επιστρέψει.